دوشنبه 27 آذر 1396 08:46:26

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 31788

تاریخ انتشار : 21/07/1394 - 17:12

همزمان با تشدید عملیات ائتلاف ضد تروریسم:

هلاکت دهها سعودی در سوریه+تصاویر

همزمان با تشدید و گسترش عملیات نظامی ارتش سوریه با پشتیبانی نیروی هوایی ارتش روسیه در شمال استان حماه سوریه، تلفات و خسارات سنگینی به سازمان رزم و تسلیحاتی گروههای تروریستی تکفیری وارد آمده است.

سوادکوه- همزمان با تشدید و گسترش عملیات نظامی ارتش سوریه با پشتیبانی نیروی هوایی ارتش روسیه در شمال استان حماه سوریه، تلفات و خسارات سنگینی به سازمان رزم و تسلیحاتی گروههای تروریستی تکفیری وارد آمده است.

 
هلاکت دهها سعودی در سوریه+تصاویر
 
بنابر این گزارش، طی روزهای اخیر و به موازات پیشروی های گسترده نیورهای ارتش و دفاع وطنی سرویه در محورهای عملیاتی شمال استان حماه و منطقه استراتژیک سهل الغاب،رسانه های نزدیک به گروههای تروریستی تکفیری القاعده، ارتش آزاد و جبهه اسلامی (اخوان المسلمین و القاعده) مملو از تصاویر تروریستهای هلاک شده در درگیریها با نیروهای نظامی سوری شده است.
 
هلاکت دهها سعودی در سوریه+تصاویر
 
اما در این میان بخش قابل توجهی از تلفات تروریستها را اتباع خارجی و در راس آنها اتباع کشور تروریست پرور عربستان سعودی تشکیل می دهند. در همین راستا، روز گذشته پایگاههای رسانه ای وابسته به شبکه تروریستی بین المللی القاعده در سوریه (جبهه النصره) از هلاکت چند تن از فرماندهان میدانی خود در نبردهای سوریه خبر داده است.اسامی برخی از اتباع سعودی که هلاکت آنها طی چند ساعت اخیر در سوریه اعلام شده بشرح زیر می باشد:
 
 
1 - صخر السلمی (ابوعبدالرحمن الجزراوی) 27 ساله، افسر پلیس وزارت کشور عربستان سعودی با درجه "ستوان یکمی"، فرمانده میدانی گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره (القاعده) در حاشیه شهرهای شیعه نشین فوعه و کفریا در استان ادلب که در درگیری با رزمندگان حزب الله سوری (مدافعان شیعه فوعه و کفریا) مورد اصابت چند گلوله قرار گرفته و چند ساعت پیش در یکی از بیمارستانهای دولتی ترکیه هلاک شد.
 
هلاکت دهها سعودی در سوریه+تصاویر
 
نکته قابل توجه در مورد وی عضویت وی در نیروی پلیس (الشرطه) عربستان با درجه ستوان یکمی و همچنین اعلام رسمی خبر هلاکتش از سوی عمویش در فضای مجازی می باشد. عموی وی با انتشار یک پست در شبکه اجتماعی توئیتر هلاکت برادرزاده اش "صخر" را در اثر اصابت گلوله در درگیریهای حاشیه شهرهای شیعه نشین فوعه و کفریا در سفوف القاعده عنوان و از برگزاری مراسم بزرگداشت! این تروریست خونخوار کودک کش در منزل پدر وی در شهر جده عربستان خبر داده است!
 
هلاکت دهها سعودی در سوریه+تصاویر
 
هلاکت دهها سعودی در سوریه+تصاویر
 
2 - ابومحمد المدنی، 34 ساله، از زندانیان گروه تروریستی تکفیری القاعده که 5 سال بجرم عضویت در این گروه و برنامه ریزی برای عملیات نظامی در داخل عربستان سعودی در زندانهای آل سعود بسر می برد و در راستای اجرای طرح دربار آل سعود برای آزادی و اعزام زندانیان القاعده به سوریه برای "جهاد!" علیه دولت و مردم سوریه در سال 2012 از زندان آزاد و مستقیما به ترکیه و از آنجا به سوریه وارد شد. وی روز گذشته در درگیریهای منطقه جب الاحمر واقع در شمال شرقی استان لاذقیه به هلاکت رسید. در تصویر وی در کنار "عبدالله المحیسنی" مفتی القاعده در سوریه (تبعه عربستان سعودی و عضو وزارت امر به معروف و نهی از منکر عربستان) ایستاده است.
 
هلاکت دهها سعودی در سوریه+تصاویر
 
3 - شقران الدعجانی، 25 ساله، دانشجوی دانشگاه وهابی شهر مدینه، از سال 2013 برای مشارکت در کشتار مردم سوریه از طریق ترکیه وارد سوریه شده و در ههایت در درگیریهای دو روز پیش در منطقه "البحصه" به هلاکت رسید.
 
هلاکت دهها سعودی در سوریه+تصاویر

منبع : مشرق
دیدگاه شما در مورد : هلاکت دهها سعودی در سوریه+تصاویر

هلاکت دهها سعودی در سوریه+تصاویر