یکشنبه 03 تیر 1397 23:14:42

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 31773

تاریخ انتشار : 21/07/1394 - 12:10

موافقت اتحادیه اروپا با تعلیق تحریم های بلاروس

کشورهای اروپایی پس از برگزاری مسالمت آمیز انتخابات و تصمیم دولت بلاروس برای آزادی زندانیان سیاسی، تحریم های خود علیه این کشور را تعلیق کرد.

سوادکوه- به گفته «هارلم دزیر» مشاور امور اروپایی وزارت خارجه فرانسه، اتحادیه اروپا تحریم های خود علیه بلاروس را به خاطر برگزاری مسالمت آمیز انتخابات در این کشور تعلیق می کند.

بر این اساس این تحریم ها تا چهار ماه آینده به طور موقت به حالت تعلیق درخواهد آمد ولی هنوز به قوت خود باقی خواهد ماند. یک منبع اروپایی در عین حال توضیح داد این تصمیم که پیش از این در سطح سفرا به تصویب رسیده، قرار است به طور رسمی به تصویب اتحادیه اروپا برسد.

اتحادیه اروپا پیش از این ۱۷۵ نفر از سیاستمداران بلاروس و همچنین ۱۴ شرکت این کشور را تحریم کرده بود. در انتخابات اخیر بلاروس الکساندر لوکاشنکو برای بار پنجم با کسب بیش از ۸۳ درصد آرا مجدداً به این سمت انتخاب شد. اروپایی ها اعتقاد دارند فضای کشور بلاروس تغییر کرده است.

دزیر تاکید کرد این تصمیم کشورهای اتحادیه اروپا پس از آن گرفته شد که لوکاشنکو دستور آزادی زندانیان سیاسی این کشور را صادر کرد. وی افزود: هدف ما تشویق بلاروس برای پیشرفت و حرکت در مسیر آزادی های مدنی و برقراری دموکراسی در این کشور است.

 گفتنی است لوکاشنکو اخیراً با انتقاد از الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه به نوعی خود را متحد کشورهای اروپایی نشان داده است.


منبع : مهر
دیدگاه شما در مورد : موافقت اتحادیه اروپا با تعلیق تحریم های بلاروس

 موافقت اتحادیه اروپا با تعلیق تحریم های بلاروس

  • پربازدیدترین ها