پنج شنبه 06 اردیبهشت 1397 23:58:20

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 31748

تاریخ انتشار : 20/07/1394 - 21:10

خودکشی دانشجوی ایرانی در مالزی

یک دانشجوی دختر ایرانی مشغول به تحصیل در یکی از دانشگاه های مالزی به دلیل مشکلات روحی دست به خودکشی زد.

سوادکوه- فرد خودکشی کرده ، 'پ.د' دانشجوی 40 ساله ایرانی است که در مقطع کارشناسی ارشد رشته زبان انگلیسی در دانشگاه بین المللی 'مالایی ولز' در کوالالامپور پایتخت مالزی در حال تحصیل بود.

 
خبرهای دریافتی حاکیست این دانشجو که سال گذشته میلادی برای ادامه تحصیل وارد مالزی شد در چند ماه گذشته از مشکلات روحی رنج می برده و عصر جمعه دست به خودکشی زده است.
 
براساس گزارش ها تا دو روز پس از خودکشی هیچ فردی از وضعیت این دانشجو مطلع نشده است. صاحبخانه این دختر که از غیبت وی نگران می شود پلیس را در جریان قرار می دهد و پس از مراجعه پلیس به منزل این دانشجو، با جسد وی در حالی که خود را حلق آویز کرده بود، مواجه می شود.
 
پلیس پس از بررسی دوربین های اطراف محل سکونت این دانشجوی ایرانی به این نتیجه می رسد وی بعداز ظهر جمعه تنها وارد منزل شده و هیچ فردی نیز پس از آن به این خانه مراجعه نکرده است.
 
خبرنگار ایرنا از 'عباس قنبری' رایزن علمی ایران در شرق آسیا پیگیر موضوع خودکشی این دانشجو شد که وی این ماجرا را تایید کرد و گفت که گزارش پزشکی قانونی نشان می دهد ضربه ای به دانشجوی متوفی وارد نشده و خودکشی دلیل مرگ تشخیص داده شده است.
 
وی گفت که نهادهای ایرانی در حال پیگیری مساله خودکشی این دانشجوی ایرانی و پیگیر امور وی هستند.
 
اکنون حدود پنج هزار دانشجوی ایرانی در دانشگاههای مختلف مالزی مشغول به تحصیل هستند که اکثر آنان تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ادامه می دهند.
 
'ن.ر' یک دانشجوی دیگر دختر ایرانی که در دانشگاه مالزی تحصیل می کرد نیز اسفند 1392 از طبقه 20 یک ساختمان مسکونی خود را پرتاب و دست به خودکشی زد. این در حالیست که دو ماه پیش از آن نیز یک دانشجوی دیگر به دلیل اعتیاد شدید به مواد مخدر جان خود را از دست داده بود.

منبع : ایرنا
دیدگاه شما در مورد : خودکشی دانشجوی ایرانی در مالزی

خودکشی دانشجوی ایرانی در مالزی

  • پربازدیدترین ها