یکشنبه 03 تیر 1397 19:21:38

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 31739

تاریخ انتشار : 20/07/1394 - 18:55

عربستان ویزاهای عمره را سه برابر می‌کند

در حالی که سه هفته از فاجعه جان باختن بیش از یک هزار و پانصد نفر از حجاج بیت الله الحرام در منا می گذرد، گزارش‌های خبری از تصمیم دولت عربستان سعودی برای افزایش ویزاهای عمره به میزان سه برابر خبر داد.

سوادکوه- بندر الحجار، وزیر حج عربستان اعلام کرد: در موسم عمرۀ آینده ماهیانه حدود یک میلیون و دویست و پنجاه هزار نفر عمره گزار، مناسک عمره را به جا خواهند آورد.

روزنامه های "سعودی گزت" و "عکاظ" با نقل این خبر نوشتند: شمار عمره گزاران تا سال گذشته، حدود 400 هزار نفر در ماه بود.

این در حالی است که عملیات گسترده توسعه حرم مکه مکرمه همچنان ادامه دارد. مساحت بخش در حال ساخت که عملیات ساختمانی آن حدود چهار سال پیش با بودجه چندین میلیارد دلار آغاز شده است، 400 هزار متر مربع است و با بهره برداری از آن، حرم گنجایش بیش از دو میلیون و دویست هزار زائر را به طور همزمان خواهد داشت.

یادآور می شود در مناسک حج امسال دو میلیون نفر شرکت کردند که این تعداد، سی درصد (یک میلیون نفر) کمتر از تعداد معمول حجاج است؛ اما با این حال بر اثر عدم مدیریت و بی کفایتی مسئولان برگزاری مناسک، بیش از 1535 حاجی در فاجعۀ منا جان باختند.

اعزام عمره گزاران ایرانی به عربستان از بهار امسال متوقف شد و وضعیت از سرگیری یا توقف سفرهای عمره در موسم جدید، همچنان نامشخص است.


منبع : العالم
دیدگاه شما در مورد : عربستان ویزاهای عمره را سه برابر می‌کند

 عربستان ویزاهای عمره را سه برابر می‌کند

  • پربازدیدترین ها