جمعه 07 اردیبهشت 1397 03:27:24

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 31721

تاریخ انتشار : 20/07/1394 - 15:56

سرلشکر صفوی: موساد گرداننده داعش است‌

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در امور نظامی گفت: هیچ آئینی در دین اسلام آنچه که امروز توسط گروهک‌های تکفیری همچون داعش و غیره انجام می‌شود را قبول ندارند و این گروه‌ها در حقیقت دست‌پروده سازمان‌های اطلاعاتی موساد و غیره هستند.

سوادکوه- سیدیحیی رحیم‌صفوی پیش از ظهر امروز در هشتمین کنگره انجمن ژئوپلیتیک ایران که با عنوان «همدلی اقوام ایرانی، انسجام و اقتدار ملی» در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری این کنگره فرصت بسیار خوبی برای معرفی مردم، شجاع، مؤمن و مهمان‌نواز کردستان است که از سراسر کشور در این برنامه حضور دارند.

وی ابراز امیدواری کرد: برگزاری این کنگره بستری برای ایجاد و گسترش بیش از پیش همدلی، انسجام و اتحاد ملی اقوام در ایران اسلامی عزیزمان باشد.

وی با اشاره به تاریخچه‌ استفاده قدرت‌ها از ژئوپلیتیک، افزود: در گذشته دولت‌های قدرتمند غربی از ژئوپلیتیک برای تسلط بر سرزمین‌های آسیایی و آفریقایی استفاده کرده و امروزه نیز دولت‌های غربی با گسترش تروریسم از این ظرفیت بهره می‌گیرند.

وی خاطرنشان کرد: قدرت‌های غربی از قرن 19 تا کنون با بهره‌گیری از ترفند ژئوپلیتیک بسیاری از کشورهای آفریقایی و آسیایی را مستعمره خود کرده‌اند.

رحیم‌صفوی ضمن ارائه تاریخچه‌ای در مورد تسلط قدرت‌های غربی بر برخی از کشورهای جهان همچون هند، لیبی و عراق، گفت: سرنوشت لیبی نیز با تسلط بریتانیا و با فشارهای نظامی بیش از 25 سال آنها را به عنوان مستعمره ایتالیا قرار داد و حتی لیبی برای مدت زیادی جزو خاک ایتالیا محسوب می‌شد.

وی خاطرنشان کرد: عراق نیز پس از پایان جنگ جهانی اول از سال 1920 تا 1932 به صورت مستقیم و غیرمستقیم مستعمره انگلستان شده بود.

وی با عنوان این سوال که ژئوپلیسین‌های آلمانی تاثیر ژئوپلیتیک را در جنگ جهانی اول و دوم چگونه ارزیابی می‌کنند؟ اظهار کرد: آلمانی‌ها 4 میلیون و 410 هزار کشته و مفقود و ژاپنی‌ها یک میلیون و 500 هزار کشته و زخمی را در این راستا داده‌اند.

فرمانده سابق سپاه با بیان اینکه امروزه همین قدرت‌های غربی ژئوپلیتیک تروریسم را راه‌اندازی کرده‌اند، خاطرنشان کرد: اگرچه اشغال عراق، افغانستان و از بین بردن رژیم بعث عراق و طالبان هر دو به نفع ایران تمام شد و به دست ظالمان بزرگ ظالمان کوچک حذف شدند، اما مردم این دو کشور زیان و ضررهای زیادی را متحمل شدند.

به گفته وی ده‌ها هزار تروریست را از اروپا و شمال آفریقا و آسیای مرکزی برای براندازی نظام سوریه راهی کردند و در عراق نیز 2 سال است داعش را به جان مردم این کشور انداختند.

رحیم صفوی در ادامه به اهداف قدرت‌های تکفیری در راه‌اندازی ژئوپلیتیک تکفیری اشاره کرد و افزود: ناامن و بی‌ثبات کردن دولت‌های منطقه، حذف دولت‌های محور مقاومت، تجزیه احتمالی کشورهای عراق و لیبی و در دراز مدت عربستان و ایجاد امنیت برای رژیم صهیونیستی و غفلت مسلمانان از آزادسازی قدس شریف از مهم‌ترین اهداف دشمن از این مهم است.

به گفته دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در امور نظامی، فروش اسلحه و کسب سود در کنار از بین بردن مسلمانان، بازگشت مجدد به منطقه و گسترش پایگاه‌های نظامی در منطقه، جلوگیری از امواج بیداری اسلامی در کشورهای دنیا، تبدیل معادله جهاد مقاومت به تکفیر و تروریسم از دیگر اهداف این توطئه دشمنان است.

وی خاطرنشان کرد: درگیر کردن سنی‌ها و شیعیان علوی، مطرح‌کردن چهره اسلام تکفیری و لائیک در مقابل اسلام ناب و جلوگیری از افزایش وزن ژئوپلیتیکی و قدرت سیاسی فرهنگی ایران در منطقه از دیگر اهداف غرب است.

رحیم‌صفوی راه‌اندازی گروه‌های تکفیری را پا‌تکی علیه بیداری اسلامی دانست و گفت: بیشترین انهدام در مناطق سنی‌نشین صورت می‌گیرد و تا کنون 9 میلیون نفر از مردم سوریه که اغلب سنی مذهب هستند آواره شده‌اند.

تکفیری‌ها دست‌پروده سازمان‌های اطلاعات موساد و غیره هستند

به گفته وی، هیچ آئینی در دین اسلام آنچه که امروز توسط گروهک‌های تکفیری همچون داعش و غیره انجام می‌شود را قبول ندارند و این گروه‌ها در حقیقت دست‌پروده سازمان‌های اطلاعاتی موساد و غیره هستند.

این فرمانده سابق سپاه افزود: دشمنان و ابرقدرت‌های غربی با این دست حرکت‌ها سعی دارند جلوی نفوذ فرهنگی و سیاسی ایران را بگیرند و اجازه تبدیل‌شدن انقلاب اسلامی به قدرت جهانی را ندهند.

رحیم صفوی خاطرنشان کرد: آنچه در این کنگره باید محقق شود این است که اندیشمندان جغرافیای سیاسی و ژئوپلیسین‌های جهان اسلام و منطقه علوم خود را به صورت خاص جغرافیای سیاسی در خدمت صلح و امنیت پایدار قرار دهند و مبارزه با تروریسم و خشونت را در رأس برنامه‌هایشان قرار دهند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در امور نظامی بر نوشتن کتاب صلح، مبارزه با گروه‌های تکفیری، کتاب همگرایی و وحدت اسلامی از سوی اندیشمندان و صاحب‌نظران این حوزه تاکید کرد و اظهار کرد: ایران باید پرچم صلح را در منطقه به دست بگیرد و با همکاری که میان ایران، سوریه و کشورهای دیگر در بحث مبارزه با تکفیر صورت گرفته است، هرچند هزینه‌های زیادی دارد اما در این مسیر ثابت‌قدم باشیم.

رحیم‌صفوی در پایان خاطرنشان کرد: دانشمندان علوم، صاحبنظران فکر و اندیشه علم خود را در راه خدمت به دین و بشریت برای ایجاد صلح و امنیت پایدار و توسعه و از بین بردن رنج و آلام بشری در جهان بکار گیرند چرا که ایرانی‌ها همواره پرچمدار صلح و عدالت در جهان بوده و خواهند بود.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : سرلشکر صفوی: موساد گرداننده داعش است‌

سرلشکر صفوی: موساد گرداننده داعش است‌

  • پربازدیدترین ها