جمعه 01 تیر 1397 13:44:22

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 31669

تاریخ انتشار : 19/07/1394 - 20:10

مهم‌ترین پیراهن‌های بایگانی‌شده فوتبال جهان

به بهانه‌ بایگانی‌ شدن پیراهن نوروزی در پرسپولیس، نگاهی به مهم‌ترین پیراهن‌های بایگانی‌شده در فوتبال جهان می‌اندازیم.

سوادکوه- مسئولان تیم فوتبال پرسپولیس بعد از درگذشت نابهنگام کاپیتان تیمشان هادی نوروزی، تصمیم گرفتند که پیراهن شماره 24 او را بازنشسته کنند و به تالار افتخارات باشگاه برده شود.

به همین بهانه نگاهی می‌اندازیم به معروف‌ترین شماره‌هایی که در تاریخ فوتبال جهان، بعد از خداحافظی صاحبان آنها، بایگانی شده‌اند.

** آث میلان( شماره 3)

پیراهن شماره سه پائولو مالدینی، بعد از 25 سال حضور او در باشگاه میلان، بعد از بازنشستگی وی در سال 2009 بایگانی شد و فقط در صورتی از بایگانی در می‌آید که یکی از پسران او به طور حرفه‌ای برای میلان بازی کند.

 

** ناپولی( شماره10)

قطعا هواداران تیم ناپولی بازیکنی مثل مارادونا را در طول تاریخ باشگاهشان نداشتند مارادونا هفت سال در ناپولی بازی کرد و در طول چهار سال اول، این باشگاه را به قهرمانی سری آ رساند.

 

مارادونا به تنهایی ناپولی را به افتخارات زیادی رساند و بعد از رفتن مارادونا این باشگاه پیراهن شماره 10 او را بازنشسته کرد.

 

شالکه( شماره7)

بازنشسته کردن پیراهن شماره‌ی هفت رائول در شالکه بسیار عجیب بود رائول فقط دو فصل در تیم شالکه حضور داشت.

 

در 98 مسابقه،48 گل به ثمر رساند و بعد از ترک این باشگاه، پیراهن شماره هفت او بایگانی شد.

 

** نیویورک کاسموس ( شماره 10)

پله، فوتبال خودش را در باشگاه نیویورک کاسموس به پایان برد و این باشگاه بعد از بازنشستگی وی، پیراهنش را بازنشسته کرد البته باشگاه اصلی پله، سانتوس بود که حدود 20 سال در آن تیم حضور داشت ولی پیراهنش در آن تیم بازنشسته نشد.

 

** آث میلان ( شماره 6)

فرانکو بارزی به مدت 20 سال در باشگاه میلان حضور داشت و افتخارات زیادی را همراه با میلان کسب کرد. پیراهن شماره شش او بعد از بازنشستگی‌اش بایگانی شد.

 

** برشا ( شماره 10)

روبرتو باجو، مهاجم افسانه‌ای ایتالیا، سابقه‌ی حضور در باشگاه‌های بزرگ ایتالیا مثل اینتر، یوونتوس، میلان و فیورنتینا را داشت ولی فوتبالش را در برشا به پایان برد و در طول چهار فصلی که در این تیم بود، تاثیر بسزایی در این تیم گذاشت و پیراهن شماره 10 او هم بعد از بازنشستگی خودش، بازنشسته شد.

 

** اینترمیلان ( شماره 4)

خاویر زانتی، ستاره آرژانتینی اینتر،615 بازی را طی 19 فصل برای این تیم انجام داد شماره‌ی چهار او در تیم اینتر برای همیشه بازنشسته شده است.

 

** سویا( شماره 16)

آنتونیو پوئرتا در دیدار سویا و ختافه، فوتبال اسپانیا را عزادار کرد. در میانه‌ی بازی بود که پوئرتا روی زمین افتاد و دیگر بلند نشد پس از مرگ وی، باشگاه سویا، پیراهن شماره 16 وی را بایگانی کرد.

به جز این بازیکنان، بازیکنان بزرگ دیگری بودند که بعد از بازنشستگی‌شان، پیراهنشان هم بایگانی شد از جمله پیراهن شماره 14 یوهان کرایف در آژاکس، شماره 17 لارسن در هلسینگبورگ، شماره شش بابی‌ مور در وستهام و... 

حال در فوتبال ما هم یک پیراهن برای همیشه بازنشسته شد و آن هم پیراهن شماره 24 کاپیتان هادی نوروزی در تیم پرسپولیس.


منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : مهم‌ترین پیراهن‌های بایگانی‌شده فوتبال جهان

 مهم‌ترین پیراهن‌های بایگانی‌شده فوتبال جهان

  • پربازدیدترین ها