جمعه 01 تیر 1397 10:07:38

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 31657

تاریخ انتشار : 18/07/1394 - 13:11

فرزند شهید:

حالات سردار همدانی، خبر از شهادت قریب‌الوقوعش می‎داد

سفر آخر سردار شهید حسین همدانی با همه زمان‌های دیگری که عازم مأموریت می‌شد فرق داشت که همین موضوع این تصور را به ذهن متبادر می‌کرد که وی در این سفر به شهادت می‌رسد و لذا همه توصیه‌های لازم را به اعضای خانواده کرد.

سوادکوه- وهب همدانی، فرزند سردار شهید حسین همدانی در گفت‌و‌گو با ایکنا گفت: همه پدران الگوی فرزندانشان هستند، اما شهید همدانی به نحو دیگری این الگوسازی را در ارتباط با فرزندانش داشت؛ او همواره جوانان را به داشتن ارتباط نزدیک با روحانیت توصیه می‌کرد.

وی ادامه داد: شهید همدانی عاشق شهادت بود و این درجه را بالاترین مرتبه عاقبت به خیری هر انسانی می‌دانست، اما در توصیه‌هایی که به ما می‌کرد به این موضوع نیز اشاره داشت که شهادت مراتب دارد، مقدماتی می‌خواهد و باید این مراحل یک به یک در زندگی هر انسانی طی شود و مقدمه و پایه همه این مراحل را ارتباط مستمر با روحانیت، مسجد و شرکت فراگیر در محافل مذهبی معرفی می‌کرد و به ما همیشه این موضوع را یادآور می‌شد که اغلب شهدای انقلاب و دفاع مقدس بچه هیئتی بودند.

سردار همیشه کار جهادی را در دستور کار خود داشت

همدانی تصریح کرد: سردار برخوردی از سر مهر و خضوع با اطرافیان خود داشت، حتی در مواجهه با افراد غریبه نیز این رفتار خاضعانه از او سر می‌زد به شکلی که اگر کسی او را نمی‌شناخت، محال ممکن بود که تشخیص دهد او سمتی نظامی دارد و به عنوان یک مقام مسئول در سپاه پاسداران مطرح است.

فرزند سردار شهید همدانی در ادامه گفت: اعتقاد عجیبی به انجام کارهای زیربنایی داشت و از انجام کارهایی که اثرات آن زودگذر و سطحی بود اجتناب می‌ورزید؛ همیشه کار جهادی را در دستور کار خود قرار می‌داد و این شیوه کاری را به همه توصیه می‌کرد و لازمه آن را انجام کارهای فرهنگی و اقتصادی می‌دانست تا هم تأثیر بیشتری داشته باشد و هم به پشتوانه تأمین اعتبارات آن بتوان کار را تا به آخر به سرانجام رساند و نیمه‌کاره رها نکرد.

وی در مورد عزیمت آخر پدر به سوریه برای مبارزه با گروه تروریستی داعش عنوان کرد: سفر آخر پدر با همه زمان‌های دیگری که عازم مأموریت می‌شد فرق می‌کرد، تصور می‌کنم می‌دانست که در این سفر به شهادت می‌رسد و لذا همه توصیه‌های لازم را به اعضای خانواده کرد.

خانواده شهدا کار مشکلی در پیش دارند

همدانی گفت: اعضای خانواده نیز آمادگی لازم برای شنیدن خبر شهادت وی را داشتند و بیشتر از اینکه نسبت به این خبر ماتم‌زده و اندوهگین شویم، با شنیدن آن افتخار کردیم که پدر به آرزوی دیرینه خود رسید، آن هم در راه و مسیری مقدس که دفاع از حرم آل‌الله است و بسیار خشنود و مفتخریم که سردار همدانی در زمره شهدای مدافع حرم جای دارند.

فرزند شهید همدانی در پایان افزود: شهدا راه و مسیر خود را انتخاب و هدفمند زندگی کردند و به رفیع‌ترین جایگاهی که برای هر انسانی می‌توان متصور بود نائل آمدند، امیدوارم که این فرهنگ در میان جوانان ما نیز تبدیل به یک باور شود، ما خانواده شهدا کار مشکلی در پیش داریم و باید تمام سعی خود را به کار بندیم تا آنچه را که آنها به دنبال تحقق آن بودند را جامه عمل بپوشانیم.
یادآور می‌شود، سردار شهید‌ حسین همدانی که در درگیری‌های مناطق مختلف سوریه شرکت داشت، اخیراً در حین انجام یک عملیات در حومه حلب، مورد کمین نیروهای داعش قرار گرفت و به شهادت رسید.


منبع : مشرق
دیدگاه شما در مورد : حالات سردار همدانی، خبر از شهادت قریب‌الوقوعش می‎داد

حالات سردار همدانی، خبر از شهادت قریب‌الوقوعش می‎داد

  • پربازدیدترین ها