دوشنبه 27 آذر 1396 04:39:50

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 31622

تاریخ انتشار : 17/07/1394 - 10:13

اثرانگشت 69 مفقود ایرانی به عربستان ارسال شد

معاون وزیر امور خارجه ایران در تشریح آخرین اقدامات برای تعیین سرنوشت مفقودان ایرانی فاجعه منا گفت که اثر انگشت 69 مفقود ایرانی به عربستان ارسال شده است.

اثرانگشت 69 مفقود ایرانی به عربستان ارسال شد

سوادکوه- "حسین امیرعبداللهیان" معاون عربی آفریقایی وزیر امور خارجه آخرین اقدامات وزارت امور خارجه برای تعیین وضعیت مفقودان فاجعه منا به‌ویژه دو دیپلمات ارشد و خبرنگار صدا و سیما را تشریح کرد.

حسین امیرعبداللهیان در حاشیه ورود سرپرست حجاج ایرانی به کشور در فرودگاه امام خمینی(ره)  گفت: آخرین اقدام انجام شده در خصوص تعیین وضعیت 69 مفقود، ارسال فایلی از اثر انگشت آنان برای مقامات ذی‌ربط عربستان سعودی است تا بتوانیم هرچه زودتر این 69 مفقود را تعیین وضعیت کنیم.

وی درباره آقایان رکن‌آبادی و فهیما از دیپلمات‌های ارشد وزارت امور خارجه افزود: متأسفانه همچنان این دو همکار عزیز ما در فهرست مفقودان قرار دارند و امیدواریم هرچه زودتر تعیین وضعیت بشوند و خانواده‌هایشان هم از نگرانی بیرون بیایند.

معاون وزیر امور خارجه ابراز کرد: امیدواریم طی حداکثر 48 ساعت آینده شاهد ورود بیش از 80 پیکر جان‌باخته دیگر به کشور باشیم.

امیرعبداللهیان درباره پیگیری‌های حقوقی وزارت امور خارجه درخصوص فاجعه منا گفت: پیگیری‌های حقوقی و سیاسی ما یک فصل ویژه از تلاش‌های دستگاه دیپلماسی را شامل می‌شود که از زمان حضور آقای ظریف در نیویورک بخشهایی از آن آغاز شد و از دیروز که وی وارد تهران شد جلسات فشرده‌ای را در این باره داشتیم.

وی افزود: به‌زودی اقدامات حقوقی هدفمند و مؤثری در زمینه پیگیری و احقاق حقوق حجاجمان آغاز خواهد شد.

امیرعبداللهیان همچنین درباره وضعیت سیدحمیدرضا حسینی خبرنگار شبکه خبر گفت: متأسفانه آخرین اطلاعی هم که ما از وضع وی داریم این است که باید میان 69 مفقود منتظرش باشیم که تعیین وضعیت شود.

وی افزود: وی از همکاران بسیار پرتلاش در صدا و سیما بود و امیدواریم هرچه زودتر تعیین وضعیت شود تا خانواده محترمش نیز از بلاتکلیفی خارج شوند.

 


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : اثرانگشت 69 مفقود ایرانی به عربستان ارسال شد

اثرانگشت 69 مفقود ایرانی به عربستان ارسال شد