یکشنبه 03 بهمن 1395 17:49:18

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

   

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 31534

تاریخ انتشار : 13/07/1394 - 09:14

واکنش نمایندگان سوادکوه در مجلس شورای اسلامی به عملکرد وزارت خارجه در خصوص حادثه منا

انتقاد به دست دادن ظریف با اوباما تندروی است/در دیپلماسی امروز «اتفاق» هیچ معنا ندارد

واکنش نمایندگان سوادکوه در مجلس شورای اسلامی به عملکرد وزارت خارجه در خصوص حادثه منا: انتقاد به دست دادن ظریف با اوباما تندروی است/در دیپلماسی امروز «اتفاق» هیچ معنا ندارد

انتقاد به دست دادن ظریف با اوباما تندروی است/در دیپلماسی امروز «اتفاق» هیچ معنا ندارد

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از بلاغ، سیدهادی حسینی با حمایت از عملکرد وزارت امور خارجه، اظهار کرد: عملکرد مجموعه وزارت امور خارجه در این مدت بسیار خوب بوده است.

وی با بیان اینکه عملکرد فردی آقای ظریف نیز بسیار خوب است، افزود: همانطور که همه مردم ایران مشاهده کردند وزارت امور خارجه و شخص آقای ظریف زحمات زیادی را برای توافق هسته‌ای کشیدند و یک توافق خوب را به ثمر نشاندند.

نماینده مردم قائمشهر، جویبار، سوادکوه، سوادکوه شمالی و سیمرغ، با اشاره به حادثه منا، تأکید کرد: تا به امروز که وزارت امور خارجه خوب عمل کرده است و طی چند مرحله با احضار سفیر عربستان تذکرات لازم را به حکومت این کشور رسانده است.

حسینی افزود: در حال حاضر نیز به‌جای پرداختن به مسائل داخلی و جناحی، باید فضای عمومی کشور را برای ورود آسان زائران بیت‌الله الحرام به ایران را آرام کنیم.

وی با اشاره به موضع رهبری در مورد آل سعود اظهار کرد: موضع صریح رهبری در مورد آل سعود و حادثه منا حجت را بر همه تمام کرد و مطمئناً دولت‌مردان نیز بر اساس همین موضع گیری در حال انجام وظایف خود هستند.

وی در ادامه به موضوع دست دادن محمد جواد ظریف با اوباما اشاره کرد و گفت: دست دادن یک امر دیپلماتیک است و در مذاکرات نیز بارها شاهد بودیم که آقای ظریف با وزیر امور خارجه آمریکا دست داده است.

                   

 

   *انتقاد به دست دادن ظریف با اوباما تندروی است
 

نماینده مردم قائمشهر، جویبار، سوادکوه، سوادکوه شمالی و سیمرغ، با بیان اینکه انتقاد به دست دادن ظریف با اوباما تندروی است، تصریح کرد: آقای ظریف یک فرد انقلابی است و موضع وی در مورد آمریکا نیز بارها بیان شد.

وی با اشاره به اینکه نباید وزیر امور خارجه را بابت این کار متهم کنیم، افزود: وزیر امور خارجه ما مرتکب هیچ‌گونه خلافی نشده است بلکه وقتی در راهروی سازمان ملل با آقای اوباما برخورد کرد طبق عرف دیپلماتیک و بر اساس رفتار انسانی با وی دست داد.

حسینی در پایان با بیان اینکه ما دست ندادن را فقط در مورد رژیم صهیونیستی قبول داریم، خاطرنشان کرد: وقتی با کشوری مثل آمریکا مذاکره می‌کنیم و تمامیت آن را قبول داریم نباید در مورد موضوع کوچکی همانند دست دادن حساسیت نشان دهیم.

 
* در دیپلماسی امروز «اتفاق» هیچ معنا ندارد

کمال علیپور گفت: متاسفانه بی‌کفایتی آل سعود و مسئولان برگزاری حج و بداخلاقی آنها باعث از دست دادن جمعی از حجاج هم‌وطن ما شد، وزارت امور خارجه به‌نظر می‌رسد دیپلماسی ضعیفی را در پیش گرفته است و دولت نیز باید جدی‌تر از این برخورد می‌کرد.

وی با بیان اینکه طبق فرمایشات رهبری توقعاتی که از رعایت اخلاق اسلامی در مدیریت حج داشتیم شاهد نبودیم، افزود: الحمدلله حضرت آقا به موقع تذکر دادند، با این تذکر و پیگیری دستورات ایشان شاهد اقداماتی بودیم که باعث شد ابدان جان‌باختگان فاجعه منا به کشور بازگردد.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی خاطرنشان کرد: ما از عملکرد دستگاه دیپلماسی رضایت کامل نداریم و باید جدی‌تر عمل می‌شد ما در مجلس در قالب تذکر و سوال از وزیر خارجه پیگیر هستیم که چرا به‌خوبی عمل نکرده است.

 
http://www.bloghnews.com/images/docs/000083/n00083977-b.jpg

علیپور اضافه کرد: وقتی ما بیش از 400 نفر را در مراسم حج که باید مامن الهی باشد، به‎خاطر بی‎تدبیری آل سعود از دست می دهیم انتظار داریم دولت و وزارت امورز خارجه جدی‌تر عمل کند، دولت باید به‌خاطر احقاق حقوق حجاج و اقتدار کشور شکایت کند.

علیپور در پاسخ به این سوال که وزیر امورخارجه استیضاح خواهد شد یا خیر؟ گفت: شاید تا استیضاح پیش نرود، اما اگر این مسائل پیگیری نشود شاید به طرح سوال و نهایتا به استیضاح وزیر خارجه ختم شود.

وی با اشاره به اینکه کار آقای ظریف در برخورد با اوباما خطا و اشتباه بود، تاکید کرد: در دیپلماسی امروز «اتفاق» هیچ معنایی ندارد، چراکه صحبت‌ها و دست دادن‌ها در دیپلماسی امروز دنیا تحلیل می‌شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این دست دادن مطمئنا اتفاقی نبوده، تصریح کرد: کوچه پس کوچه های خیابان نیست که کسی را اتفاقی ببینیم و دست بدهیم، مجلس این موضوع را حتماً پیگیری می‌کند.


دیدگاه شما در مورد : انتقاد به دست دادن ظریف با اوباما تندروی است/در دیپلماسی امروز «اتفاق» هیچ معنا ندارد

انتقاد به دست دادن ظریف با اوباما تندروی است/در دیپلماسی امروز «اتفاق» هیچ معنا ندارد