چهار شنبه 30 خرداد 1397 15:34:30

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 31517

تاریخ انتشار : 13/07/1394 - 08:34

گزارش سازمان اطلاعات سپاه از جیسون رضائیان

سازمان اطلاعات سپاه از پرونده جیسون رضائیان به اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گزارش داد.

گزارش سازمان اطلاعات سپاه از جیسون رضائیان

سوادکوه- نوذر شفیعی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جزئیات جلسه عصر امروز این کمیسیون گفت: در جلسه امروز از مقام معظم رهبری به‌دلیل موضع‌گیری سنجیده، منطقی، به‌موقع و شجاعانه‌شان در مقابل عربستان سعودی تقدیر و تشکر به عمل آمد.

وی افزود: از دید کمیسیون، رفتارهای پرخاشگرایانه عربستان سعودی نیازمند تدوین استراتژی جدیدی از سوی جمهوری اسلامی ایران در قبال این کشور است، لذا کمیسیون در جلسات آینده درباره ماهیت و محتوای این استراتژی وارد بحث خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس تأکید کرد: در بخش دیگری از جلسه این کمیسیون، گزارش سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره شیوه‌های نفوذ دشمن برای آسیب زدن به بنیان‌های انقلاب و نظام از جمله پیگیری آمریکا برای آزادی جیسون رضائیان مورد بررسی قرار گرفت.

شفیعی اظهار داشت: براساس گزارش سازمان اطلاعات سپاه، جیسون رضائیان یک ایرانی آمریکایی‌الاصل است و یک عنصر حائز اهمیت برای آمریکایی‌ها محسوب می‌شود، به‌گونه‌ای که آمریکایی‌ها برای آزادی وی بسیار تلاش می‌کنند.

وی اضافه کرد: جیسیون رضائیان مأمور اجرای تفکر آن دسته از سنای آمریکاست که معتقدند اگر این کشور بتواند روابط خود را با ایران به سطح قبل از انقلاب برگرداند، حکومت ایران را می‌توان به‌آسانی ساقط کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس به بخش دیگری از جلسه این کمیسیون اشاره کرد و گفت: در بخش دیگری از این جلسه، اقدام دولت بحرین در اخراج کاردار جمهوری اسلامی ایران مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت، به‌طوری که این اقدام از دید اعضای کمیسیون نوعی فرار به جلوی رژیم بحرین قلمداد شد.

شفیعی در پایان خاطرنشان کرد: اعضای این کمیسیون معتقد بودند که منامه برای سرپوش گذاشتن بر ضعف خود در مقابل مطالبات مردمی و نیز سرپوش گذاشتن بر جنایاتش در بحرین، به‌فرمان سعودی‌ها به اخراج دیپلمات ایران از پایتخت بحرین مبادرت کرده است.


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : گزارش سازمان اطلاعات سپاه از جیسون رضائیان

گزارش سازمان اطلاعات سپاه از جیسون رضائیان

  • پربازدیدترین ها