شنبه 01 اردیبهشت 1397 19:58:57

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 31508

تاریخ انتشار : 12/07/1394 - 22:31

بی‌آبرویی سعودی‌ها از صنعا تا منا

حوادثی که در یمن و سرزمین وحی رخ داده، اندک آبرویی برای سعودی‌ها باقی نگذاشته است.

سوادکوه- آل سعود که به حق می‌توان آن را حکومتی دست‌نشانده و رژیمی مرتجع و وابسته به امپریالیسم نوظهور جهانی دانست، به سبب حوادثی که از روی قصور یا تقصیر در یمن و سرزمین وحی رقم زده، دیگر آبرویی در جهان برای خود باقی نگذاشته و به نوعی افتضاح سیاسی رسیده است.

 
حکّام پلید سعودی، بی‌رحمانه و ناجوانمردانه بر حریم امنیت مردم بی‌دفاع یمن تاخته‌اند و بی‌دلیل، هزاران یمنی را به خاک و خون کشیده‌اند. هر روز، اخبار جدیدی از تبعات ناگوار و شوم لشکرکشی قوم فرعون‌صفت زمانه ما به یمن و حملات هوایی ویران کننده و خانمان‌برانداز جائران سعودی منتشر می‌شود که قلب هر انسان سلیم‌النفس و منصفی را به درد می‌آورد.
 
بی‌آبرویی از صنعا تا منا/ سعودی‌ها از پاسخ ایران بترسند!
 
تصاویر دهشتناک از هجوم به خانه‌های یمنی‌ها و به جا ماندن هزاران قربانی به ویژه زن و کودک در جای جای یمن به دلیل وحشی‌گری‌های سعودی، تنها گویای بخشی از دجالی های رژیم سعودی است.
اما به تازگی آل سعود، در قصوری فاحش و نزدیک به تقصیر، نتوانست فرایند مناسک حج امسال در صحرای منا را مدیریت کند و نتیجه آن شد که دیدیم و شنیدیم؛ هزاران قربانی که از فرط تشنگی و درماندگی به سبب سوء تدبیر سعودی‌ها زیر دست و پا ماندند و تلف شدند و‌ آب هم در دل سعودی‌های نابکار تکان نخورد. نابخردان سیاه روی عصر ما، با اجساد و ابدان زائران حرم امن الهی رفتاری کردند که تاریخ، شاید حتی سابقه‌ای از آن به یاد ندارد.
 
بی‌آبرویی از صنعا تا منا/ سعودی‌ها از پاسخ ایران بترسند!
 
آنچه آثار وخیم فاجعه منا را به مراتب دردآورتر می‌سازد، تعللی است که عربستان در ارائه آمار صحیح از قربانیان و نیز در فرآیند تحویل اجساد قربانیان بیگناه فاجعه منا و نیز در ارائه خدمات درمانی – پزشکی – پرستاری به مجروحان حادثه شوم سرزمین وحی به خرج دادند.
مقامات و مسئولان کشور ما مراتب نارضایتی و انتقاد و اعتراض خود را به دلیل عدم کارآمدی و بی‌مدیریتی سعودی‌ها اعلام کردند اما گویا گوش رژیم استکبارخوی عرب، بدهکار این حرف‌ها نبود.
 
کار به جایی رسید که رهبری نظام اسلامی در عالی‌ترین سطح اقتدار سیاسی وارد میدان شد و هشداری که مدت‌ها بسیاری منتظر آن بودند را مطرح ساخت و خیال همه را راحت کرد که جمهوری اسلامی ایران، بر سر حیثیت تمامیت جسمانی اتباع خود با احدی شوخی ندارد و بر سر این اعتبار والامرتبه، با کسی معامله نخواهد کرد.
 
بی‌آبرویی از صنعا تا منا/ سعودی‌ها از پاسخ ایران بترسند!
 
رهبری با همان لحن قاطع همیشگی اعلام کردند که دولت عربستان باید به جای فرافکنی و حاشیه‌سازی و دروغ‌افکنی، مسئولیت خود در حدوث فاجعه منا را بپذیرد و با دولت‌هایی که در این فاجعه قربانی داده‌اند همکاری کند.
ایشان با خطابی دندان‌شکن اظهار داشتند جمهوری اسلامی ایران، تنها مراعات ادب و برادری اسلامی را کرده و تا به حال خویشتن‌داری نموده است و اگر مقامات سعودی بر رفتار غلط خود اصرار بورزند، پاسخ جمهوری اسلامی ایران، سخت و شدید خواهد بود.
همین حرف کافی بود تا حساب دست مقامات آل سعود بیاید و آن‌ها به این نتیجه برسند که قضیه شوخی نیست. به فاصله کمتر از یک روز، سعودی‌ها به تکاپو افتادند که مبادا شرایط برای پاسخ سخت و شدید ایران اسلامی فراهم آید!
بنا بر قول وزیر بهداشت کشورمان که به عنوان نماینده دولت برای پیگیری وضعیت قربانیان و مجروحان فاجعه منا به عربستان سفر کرده بود، لحن و رفتار سعودی‌ها پس از نطق مقتدرانه رهبری آشکارا تغییر کرد و آن‌ها ضمن تمهید شرایط بررسی وضعیت از سوی تیم ایرانی، قول همه گونه همکاری با مقامات کشورمان را نیز دادند.
 
بی‌آبرویی از صنعا تا منا/ سعودی‌ها از پاسخ ایران بترسند!
 
پس تردیدی نمی‌توان داشت که سعودی‌ها اگر با قاطعیت رهبری ایران مواجه نشده بودند، چه بسا به رفتار اشتباه خود ادامه می‌دادند و آنگاه بود که ایران اسلامی رسماً وارد میدان می‌شد و حق عربستان سعودی را به دلیل فجایعی که در صنعا و منا رخ داده‌، کف دستش می‌گذاشت و سعودی‌ها را برای همیشه از کرده خود پشیمان می‌کرد.
 
اقتداری که مقام معظم رهبری در مورد فاجعه منا نشان دادند و البته بارها همین موضع مقتدرانه را درباره حوادثی که عربستان در یمن آفریده اعلان داشته‌اند، به راستی مهم‌ترین دلگرمی ملت ایران در مواجهه با استکبارپیشگی و تفرعن سعودی‌هاست.  
 
این اقتدار ستودنی است. باید از مقام معظم رهبری قدردان بود و خداوند را شکر نهاد که ایران اسلامی به مدد ستون استوار خیمه انقلاب یعنی ولایت فقیه، از چنین اقتدار فزاینده و دشمن‌شکنی برخوردار است.

گزارش از حمیدرضا حیدرپور

 


منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : بی‌آبرویی سعودی‌ها از صنعا تا منا

بی‌آبرویی سعودی‌ها از صنعا تا منا

  • پربازدیدترین ها