دوشنبه 04 تیر 1397 07:03:51

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 31497

تاریخ انتشار : 12/07/1394 - 18:56

سلامی:آل‌سعود از اندیشه‌های جاهلانه اجتناب کند

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: از سد غم بزرگ جان باختن حجاج به پیش خواهیم رفت و حقوق ملتمان را از ظالمان خواهیم گرفت.

سوادکوه-  سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همایش اقتدار ملی، توسعه پایدار، امینت مردمی که در مجتمع شهید کاظمی قرارگاه حمزه سیدالشهداء(ع) شمال غرب در ارومیه برگزار شد اظهار داشت: حادثه منا بیانگر نماد جاهلیتی مدرن است که فاقد یک بلوغ فکری، یک کفایت فکری و اعتقادی برای ادامه اداره واقعه عظیم حج هستند.

وی افزود: همه اینها نشان می دهدکه آل سعود نمی توانند پرده داران کعبه عظیم و برگزارکنندگان حج باشند.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: این واقعه نشان داد که رژیم حاکم بر عربستان سعودی رژیمی است که می خواهد مفاهیم جاهلیت اولی را با ابزارهای مدرن پیوند بزند.

سردار سلامی ادامه داد: بی برنامگی، مسئولیت نشناسی، فقدان توانمندیهای مدیریتی، غفلت، کبر، فقدان عاطفه و احساس باعث شد که عمل دولت آل سعود همانند یک سلاح کشتار جمعی در لحظه ای که مسلمانان با آرامش تمام برای انجام رمی جمرات حرکت می کردند، اینچنین مظلومانه جان بدهند.

وی اظهار کرد: رفتار دولت سعودی بعد از واقعه منا بسیار زشت، نفرت انگیز، بی منطق، فاقد یک انسجام، مسئولیت ناپذیر و ناتوان در ارائه به پاسخ است که حتی تا به امروز رقم درستی از جان باختگان ارائه نمی دهد.

سردار سلامی افزود: بر طبق گزارشهای که ارائه می شود تعلل، بی نظمی و در هم ریختگی حکمفرماست و این نشان دهنده این است که بیش از این یک قبیله که با مدل توحش، بی رحمی و قساوت با مسلمانان رفتار می کند، قادر به ادامه حیات نیست.

وی با اشاره به اینکه وقایع اخیر نشانه های فروپاشی یک رژیم سیاسی است، خاطرنشان کرد: همچنین بی نظمی ها و بی ادبی ها در برخورد با حجاج، تداعی گر این است که این رژیم عناصر لازم برای ادامه حیات سیاسی خود را ندارد.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به ناتوانیهای آل سعود، تصریح کرد: از سوی دیگر چنین رژیم ضعیف، ناتوان و کوچک به مسائل بزرگ وارد میشود، به یمن و مردم بی دفاع آن سرزمین فقیر که مسلمانانی بی آزار و همسایگانی هستند که به سعودی ها خدمت کرده اند، بدون منطق و استدلال حمله می کند.

وی ادامه داد: حتی سایر دولتمردان کشورهای اسلامی و غیراسلامی نیز تحت تأثیر دلارهای سعودی و حمایتهای آمریکا، اروپا و رژیم صهیونیستی حاضر نیستند از مردم یمن در سطح جهانی حمایت کنند و در این بین تنها جمهوری اسلامی ایران است که با تمام وجود از ملت یمن حمایت سیاسی، اعتقادی و معنوی می کند.

سردار سلامی با اشاره به اینکه رژیم آل سعود، خود را در باتلاق یمن گرفتار می کند، اظهار کرد: این رژیم از طرفی نیز با گسیل گروههای تروریستی به سوریه، در آواره کردن مردم مسلمان به اروپا و ذلیل کردن آنان نزد یهود و نصارا تمام تلاش خود را به کار می گیرد و امروزه همه می بینند که مردان و زنان مسلمان و مؤمن چگونه در شهرهای اروپا تحقیر ، ذلت و خواری دردمندانه را تحمل می کنند.

وی افزود: این معضلات محصول آل سعود است تا آتش فتنه و تفرقه در جهان اسلام برافروزد و هر روز این تفرقه و آتش سوزان را مشتعل کند.

سردار سلامی از توطئه آل سعود در عراق نیز مطالبی بیان و اضافه کرد: آل سعود از تروریستها حمایت کرده تا امنیت و آرامش را از مردم عراق بگیرد و شاهد آن هستیم هر روز کشته های جدید، یتیم شدن کودکان جدید، هتک حرمت نوامیس مسلمانان و غیرمسلمانان انجام می پذیرد.

وی همه این موارد را هدایای کسانی دانست که خود را خادمین حرمین شریفین می دانند و تصریح کرد: اینها هیچ بویی از رحمانیت نبویت و آیات الهی نبرده اند و در تفکر و اندیشه اینها چنین چیزی وجود ندارد و از همین روست که وقتی صهیونیست ها به فلسطینی ها حمله می کنند، نفسی از این رژیم پوسیده بلند نمی شود و اعتراضی نمی کنند.

سردار سلامی سیاستهای نادرست آل سعود را عامل اصلی واقعه منا دانست و گفت: نتیجه گسترش سیاستهای بلندپروازانه و متکبرانه در جهان اسلام باعث می شود که آل سعود نتواند یک واقعه عظیم جهان اسلام به نام حج را مدیریت کند.

وی افزود: درک ابعاد عمیق فاجعه منا واقعا خارج از تصور انسانی است و ما به آنها تأکید می کنیم که هشدار و اخطار مقام معظم رهبری در این خصوص را جدی بگیرند.

به گفته سردار سلامی سعودی ها باید از وقایع تاریخ نزدیک عبرتهایی جدی گرفته و باید ببینندکه تاریخ نزدیک ما ثابت کرده ، تکیه بر قدرت آمریکا نجات بخش رژیم های مهاجم ، دیکتاتور و غیرمردمی نیست و اگر اینگونه می بود باید صدام امروز مقتدرانه حکومت می کرد.

وی رژیم سعودی را به عبرت گرفتن از فروپاشی رژیمهای تونس، مصر و لیبی دعوت کرد و یادآور شد: خیلی شگفت انگیز است که رژیم آل سعود امروزه به دست خود ، خود را در مهلکه قرار می دهد.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه آل سعود باید نظام جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی را خوب بشناسد، تأکید کرد: آنها حتما خوب می دانند که چه کسی بود رژیم شاه را با همه حمایتهای سیاسی و نظامی امریکا فروپاشاند، چه کسی بود که جاسوسهای آمریکایی را گروگان گرفت و تهاجم آمریکا در طبس با چه سرنوشتی پایان یافت.

وی ادامه داد: آنها حتما می دانند که ملت ایران در مقابل ائتلاف قدرتهای جهانی و حمایت آل سعود از رژیم بعثی، چگونه جاودانه وسرافرزانه و مقتدرانه ایستاد و شکستهای آشکاری را به همه قدرتهای کوچک و بزرگ تحمیل کرد و قطع یقین می دانند که چه کسی عامل پیروزی حزب الله وفلسطینینان در چهار جنگ با رژیم صهیونیستی شد.

سردار سلامی افزود: مطمئناً همه می دانند که چه نظامی تکیه گاه سوریه در مقابل سیاستهای آمریکا و متحدان آن گردیده و موازنه قدرت به سمت مقاومت معکوس شده است.

وی با اشاره به اینکه وقتی که نظام سیاسی عراق تحت تهاجم تکفیریها قرار داشت ایران بود که اجازه نداد آنها به اهداف خود نائل نشوند، گفت: آنها همچنین می دانند که چه کسی امنیت انرژی جهان را در دست دارد و قطعا قدرت و دست برتر و اراده نظام ما را می شناسند.

سردار سلامی تصریح کرد: اگر تمامی این موارد را نمی دانند به وقایع چهار دهه اخیر نگاه بیاندازند تا به ملت ما با احترام، عزت و فروتنی رفتار کنند و از تفکرات و اندیشه های کودکانه و جاهلانه اجتناب کنند و بدانند همانگونه که پیشوای بزرگ انقلابمان فرموده اند ، اگر قرار باشد عکس العملی و واکنشی باشد، پیشمان کننده خواهد بود.

سردار سلامی از اقتدار و امنیت جمهوری اسلامی ایران تمجید کرد و افزود: این ایرانی است که امین و مقتدر در فضای متلاطم کشورهای منطقه ایستاده، تهاجم فرهنگی آنها را با شکست مواجه ساخته و آرزوی دشمن را به گورسپرده است.

وی با تقدیر از اقدامات قرارگاه حمزه سیدالشهداء(ع) شمالغرب کشور، تصریح کرد: امروزه واقعیت این است که امنیت محسوس و باورپذیر شده و در عمق و جان ما حس می شود.

سردار سلامی یادآور شد: این امنیت در شرایطی حاصل شده است که ما در منطقه ای زندگی می کنیم که سالهای سال است همه جنگهای بزرگ جهان در اینجا اتفاق افتاده و همه قدرتهای بزرگ و صاحب نام جهانی در این منطقه در حال جنگ هستند و پیکان اصلی توطئه های آنها به سمت ماست.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: اگر به کشورهای منطقه نگاه کنید ما در میان امواج متلاطمی از آتش ناامنی قرار داریم و این درحالی است که تمامی تلاشهای آنان بر این است که فتنه را به داخل کشور بکشانند.

وی لازمه امنیت را فدارکاری، مجاهدت، برنامه ریزی، سازماندهی، اراده، شهید شدن، پذیرش خطر، هجرت و دوری از خانه و خانواده، تحمل سختی مبارزه با طبیعت و ایستادگی و منجمد شدن در سرمای زیر 30 درجه صفر دانست و عنوان کرد: امنیت امروز ما حاصل این جانبازی ها و فداکاری ها است.

سردار سلامی با اشاره به تسلط رزمندگان اسلام در صعب العبورترین محورهای مرزی و استقرار در آنها، اظهار کرد: در این مناطق قلعه هایی مرتفع قد کشیده و همچون نگین انگشتری در میان کوهستانها می درخشد.

وی با تمجید از رشادتهای رزمندگان در مناطق مرزی برای حفظ امنیت کشور، ادامه داد: درود بر شرف این مردان بزرگ که هرگز تاریخ ایران آنها را فراموش نخواهد کرد، گرچه نام آنها در هیچ جایی ثبت نشده باشد.

سردار سلامی از امکانات به وجود آمده در نقاط صفر مرزی و نقش آن در ایجاد اقتدار ملی مطالبی را بیان و گفت: این شکوه جهاد است و اقتدار ملی است، اقتدار یعنی داشتن قدرت و اراده اعمال آن.

وی با اشاره به اینکه بعضی کشورها گرچه امنیت دارند ولی مقتدر نیستند، افزود: امروزه هیچ کشوری به اندازه ایران، مقتدر و امن نیست.

سردارسلامی امنیت و توسعه پایدار را دو رکن جدانشدنی از یکدیگر دانست و یادآور شد: اگر امنیت داشته باشیم، توسعه داشته ایم و اگر توسعه باشد امنیت خواهیم داشت، این دو با هم در یک مفهوم هستند گرچه ممکن است احساسات و برداشتهای متفاوت وجود داشته باشد.

وی با اشاره مجدد به وقایع منا و جان باختن شمار زیادی از حجاج تصریح کرد: امروز از 20 کشور اسلامی در فاجه منا قربانی وجود دارد اما تنها کشوری که نظام دارد، فریاد می زند، افشا می کند و مطالبه گر است ایران می باشد.

سردار سلامی گفت: این تفاوت نظام اسلامی با دیگر کشورها و نظام هاست و در نظام اسلامی مردم برای او همه چیزند.

جانشین فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: اینجا ایران است و ما افتخار می کنیم به ایرانی بودنمان و از سد این غم بزرگ به پیش خواهیم رفت و حقوق ملتمان را از ظالمان خواهیم گرفت.

 


منبع : سپاه نیوز
دیدگاه شما در مورد : سلامی:آل‌سعود از اندیشه‌های جاهلانه اجتناب کند

 سلامی:آل‌سعود از اندیشه‌های جاهلانه اجتناب کند

  • پربازدیدترین ها