یکشنبه 26 آذر 1396 21:20:52

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 31491

تاریخ انتشار : 12/07/1394 - 19:42

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی خبر داد

احداث کلینیک ویژه در بیمارستان شهدا/اتمام ساخت مجموعه کک‌سازی تا پایان سال 96/ تکمیل پروژه محور سوادکوه به قائم‌شهر تا پایان سال94

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ساخت مجموعه کک‌سازی تا پایان سال 96 به اتمام می‌رسد.

 احداث کلینیک ویژه در بیمارستان شهدا/اتمام ساخت مجموعه کک‌سازی  تا پایان سال 96/ تکمیل پروژه محور سوادکوه به قائم‌شهر تا پایان سال94

به گزارش سوادکوه آنلاین، کمال علیپور در بازدید از بیمارستان شهدای زیراب در جمع خبرنگاران  اظهار کرد: بیمارستان شهدای زیراب دارای بخش‌هایی اعم از جراحی، اطفال، زنان و زایمان است که اخیرا این بیمارستان به دستگاه سی‌تی‌اسکن با اعتبار 3 و نیم میلیارد تومان تجهیز شده است.

وی با اشاره به موقعیت بیمارستان شهدای زیراب در جاده اصلی و توانایی این بیمارستان در پوشش اتفاقات جاده‌ای تصریح کرد: بیمارستان شهدای زیراب با توجه به اهمیت آن در منطقه،  از امکانات لازم برخوردار نیست به همین دلیل اقداماتی برای تجهیزات مورد نیاز این بیمارستان در حال انجام است.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی خاطر نشان کرد: تعداد دستگاه‌های دیالیز بیمارستان افزایش پیدا کرد و مردم این شهرستان دیگر مجبور نیستند برای انجام دیالیز به شهرهای همجوار بروند.

وی با اشاره به تجهز آزمایشگاه این بیمارستان گفت: در سال گذشته 500 میلیون تومان برای تجهیز آزمایشگاهی بیمارستان شهدای زیراب هزینه شده است.

علیپور ادامه داد: وضعیت درمانگاهی این بیمارستان مناسب نیست و برای احداث کلینیک ویژه، 5 میلیارد تومان لحاظ شده است و برای آغاز عملیات این پروژه نیز پیمانکار آن مشخص شده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتقال بیمار به بیمارستان و یا انتقال بیمار از این بیمارستان به بیمارستانهای مجهز تر  یادآور شد: جایگاه(پد) بالگرد در این بیمارستان در حال احداث است و چند دستگاه آمبولانس نیز برای این بیمارستان خریداری شد تا مشکلات انتقال بیمار به بیمارستان برطرف شود.

وی در بازدید از کارخانه زغال سنگ  البرز مرکزی درباره پروژه زغال‌شویی جدید تصریح کرد: زغال‌شویی جدید برای تقویت وضعیت اشتغال منطقه احداث شد و در این راستا زغال‌شویی قدیمی نیز نوسازی و اصلاح می‌شود.

دبیر مجمع نمایندگان مازندران با اشاره به اعتبار در نظر گرفته شد برای پروژه زغال‌شویی جدید ، اظهار کرد: حدود 50 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد و دستگاه‌های مورد نیاز خریداری و نصب شد.

علیپور افزود: در این کارخانه عملیات زغال‌شویی به شکل استاندارد و مدرن انجام می‌شود.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی تاکید کرد: برای رفع مشکلات اشتغال سوادکوه باید به معدن زغال‌سنگ، زغال‌شویی و کک‌سازی توجه شود که در این راستا پیمانکار معادن کردآباد یک و دو مشخص شد که این پروژه بعد از انقلاب نخستین پروژه‌ای است که توسط دولت انجام می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: سایت کارخانه کک‌سازی سوادکوه در سال‌های گذشته فقط مراحل اداری را طی می‌کرد و عملیاتی انجام نمی‌شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات بازدارنده برای جلوگیری از آلودگی رودخانه تصریح کرد: برای جلوگیری از آلودگی رودخانه 15و نیم میلیارد تومان هزینه شد تا کل مسیر رودخانه تغییر داده شود.

علیپور در پایان  بازدید از کارخانه زغال سنگ البرز مرکزی گفت: برای ساخت مجموعه کک‌سازی حدود 400 میلیارد تومان با شرکت چینی قرارداد بسته شد که تا پایان سال 96 این طرح به اتمام می‌رسد.

وی سپس در بازدید از پروژه محور سوادکوه اظهار کرد: امسال 103 میلیارد تومان برای پروژه محور سوادکوه به قائم‌شهر اعتبار در نظر گرفته شد و با توجه به تخصیص اعتبار دولت برای این پروژه، امیدواریم تا پایان امسال به اتمام برسد.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی افزود: برای ایجاد تونل، پل‌ها و دیوار حائل محور شیرگاه به زیراب، 50 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد و برای سرعت بخشیدن به این پروژه در هفته آینده 20 میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده می‌شود.دیدگاه شما در مورد : احداث کلینیک ویژه در بیمارستان شهدا/اتمام ساخت مجموعه کک‌سازی تا پایان سال 96/ تکمیل پروژه محور سوادکوه به قائم‌شهر تا پایان سال94

 احداث کلینیک ویژه در بیمارستان شهدا/اتمام ساخت مجموعه کک‌سازی  تا پایان سال 96/ تکمیل پروژه محور سوادکوه به قائم‌شهر تا پایان سال94