دوشنبه 03 اردیبهشت 1397 19:56:00

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 31389

تاریخ انتشار : 10/07/1394 - 21:36

پیراهن هوشمندی که از کمر‌درد جلوگیری می‌کند + عکس

محققان پیراهن هوشمندی ساخته‌اند که کمک زیادی در کاهش درد و خستگی‌های کمر می‌کند.

سوادکوه- کسانی که از هر نوع دردی در پشت کمر خود رنج می برند می دانند که این درد حس خوشایندی نیست. کم تحرکی و خم شدن در پشت میز کار یا خیره شدن به حالت خمیده روی صفحه مانیتور که در طول روز انجام می‌گیرد همه اینها حکایت از این دارد که بسیاری از مردم آگاهی چندانی از نحوه نشستن خود ندارند.

 
پیراهن هوشمندی که از کمر‌درد جلوگیری می‌کند + عکس
 
موسسه Adela Health به تازگی پیراهنی را طراحی کرده است که با راهنمایی و کاربرد درباره چگونه نشستن، کمک زیادی در کاهش درد پشت و کمر افراد می‌کند.
 
با دانستن کمی اطلاعات شما متوجه نشستن غیر استاندارد خود بر روی صندلی خواهید شد. پیراهن TruPosture آخرین نسخه در وسایل پوشیدنی است که در آن حسگرهای نانو قرار دارند و همچنین می‌توان این لباس را در ماشین لیاسشویی نیز شست.
 
تعبیه حسگرها در لباس به این منظور است که حرکات ستون فقرات را با دقت نیم درجه اندازه گیری کنند، و به موقع بازخورد نحوه نشستن را به کاربر انتقال دهد.
 
وقتی حسگرها انحراف زیادی در خمیدگی و تکیه دادن کاربر را تشخیص دهند، علامت لرزشی را به نقاط خاصی از بدن می‌فرستد و از این طریق کاربر میداند که چگونه و کجا باید به صورت استاندارد بنشیند. به مرور زمان با نشستن به حالت استاندارد، ابتلا به درد و خستگی در کمر کاهش پیدا می‌کند.
 
کنترل جسمی و ارسال بازخورد در مرکز پیراهن قرار دارد و مانند حسگر‌های هوشمند نحوه قرار گرفتن بدن را زیر نظر دارد اما به جای جستجوی اطلاعات تناسب اندام در حالت معمولی، این پیراهن روی هم‌ترازی ماهیچه‌ها و ستون فقرات متمرکز است.
 
این پیراهن از طریق بلوتوث به برنامه کاربردی TruPosture بر روی گوشی کاربر متصل می‌شود اطلاعاتی را درباره نحوه نشستن کاربر به او می‌دهد.

منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : پیراهن هوشمندی که از کمر‌درد جلوگیری می‌کند + عکس

پیراهن هوشمندی که از کمر‌درد جلوگیری می‌کند + عکس

  • پربازدیدترین ها