دوشنبه 28 خرداد 1397 18:18:36

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 31371

تاریخ انتشار : 10/07/1394 - 15:32

الجبیر: اسد در دوره انتقالی اختیاری ندارد

وزیر امور خارجه سعودی با این ادعا که رئیس جمهور کنونی سوریه در دولت انتقالی اختیار و امتیازی نخواهد داشت، با نادیده گرفتن تجاوازت نظامی ریاض به یمن، راهکار بحران این کشور را سیاسی عنوان کرد.

سوادکوه- «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان سعودی در حاشیه هفتادمین نشست‌ سالانه مجمع عمومی سازمان ملل به اظهار نظر درباره سوریه و یمن پرداخت.

الجبیر در گفت‌وگو با روزنامه سعودی «الحیاة» چاپ لندن درباره سرنوشت «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه ادعا کرد که وی پس از تشکیل دولت انتقالی دیگر نقشی در سوریه نخواهد داشت.

وی همچنین ادعا کرد تا زمانی که بشار اسد از ریاست جمهوری سوریه کنار نرود اموری که در کنفرانس ژنو-1 تصویب شد بی‌معناست.

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که اخیرا خبرگزاری فرانسه گزارش داد که کناره‌گیری اسد از قدرت دیگر پیش‌شرط قدرت‌های جهانی برای حل بحران سوریه نیست.

اما وزیر خارجه عربستان سعودی در این زمینه تصریح کرد، اکنون بحث بر سر آن است که آیا اسد در آغاز دولت انتقالی حکومت را ترک خواهد کرد یا بدون اختیار و امتیاز در سوریه باقی خواهد ماند.

وزیر خارجه عربستان سعودی درباره یمن نیز اعلام کرد که فرستاده سازمان ملل در یمن نیز در حال تلاش است تا به نتیجه‌ای برای حل بحران این کشور برسد.

 الجبیر ضمن تکرار ادعای بازگرداندن «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن به عنوان رئیس‌جمهور قانونی به یمن، تصریح کرد که هدف عربستان باز کردن فضا برای برای راه حل سیاسی در یمن است و «باید راه حل یمن سیاسی باشد نه نظامی».


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : الجبیر: اسد در دوره انتقالی اختیاری ندارد

الجبیر: اسد در دوره انتقالی اختیاری ندارد

  • پربازدیدترین ها