پنج شنبه 28 دی 1396 17:18:35

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 31355

تاریخ انتشار : 10/07/1394 - 11:12

اوباما: کشتار جمعی در آمریکا عادی شده است

اوباما طی یک سخنرانی از کاخ سفید در واکنش به حادثه تیراندازی دانشکده علوم ایالت اورگون گفت در این کشور این گونه حوادث به یک مسئله عادی تبدیل شده است.

 اوباما: کشتار جمعی در آمریکا عادی شده است

سوادکوه- به نقل از گاردین، اوباما در اولین واکنش خود به حادثه تیراندازی دانشکده علوم اورگون گفت اینگونه حوادث در کشور آمریکا به یک امر عادی تبدیل شده است و مردم در این کشور هر روز از اینگونه حوادث مشاهده می کنند.

رئیس جمهور آمریکا در یک سخنرانی که فایل ویدیویی آن توسط کاخ سفید منتشر شد، خطاب به میلیونها آمریکایی در مورد افزایش نرخ کشتارهای جمعی در این کشور هشدار داد. وی همچنین به خانواده قربانیان تیراندازی در دانشگاه اورگان تسلیت گفت.

قرار است باراک اوباما درباره حادثه تیراندازی اورگون در دانشگاه این ایالت سخنرانی کند. اوباما اظهار امیدواری کرد این آخرین حادثه تیراندازی در دوران ریاست جمهوری اش باشد. البته وی به این مطلب اذعان کرد که نمی توان در کشوری مثل آمریکا که حمل سلاح آزاد است، برای چنین چیزی تضمین داد.

بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی موسسه CDC هر سال حدود ۳۳ هزار نفر در حوادث تیراندازی کشته می شوند. حادثه دانشکده اورگون هزارمین حادثه در طول دوران ریاست جمهوری اوباما محسوب می شود.

بر اساس اعلام سایت  Shootingtracker.com حادثه تیراندازی اورگون دویست و نود و چهارمین حادثه از این نوع در سال ۲۰۱۵ بوده است. پیش از این حادثه در حوادث مشابهی مثل مدرسه ابتدایی سندی هوک و کلیسای چارلستون در کارولینای جنوبی و دیگر حوادث از سال ۲۰۱۳ تا کنون ۱۲۳۶ نفر کشته شده اند.


منبع : مهر
دیدگاه شما در مورد : اوباما: کشتار جمعی در آمریکا عادی شده است

 اوباما: کشتار جمعی در آمریکا عادی شده است