یکشنبه 02 اردیبهشت 1397 17:21:01

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 31351

تاریخ انتشار : 10/07/1394 - 09:57

انتقاد آلمان از حملات روسیه علیه داعش

وزیر خارجه المان بار دیگر ضمن حمایت از توافق هسته ای با ایران به انتقاد از حملات هوایی روسیه در سوریه پرداخت و تلاش این کشور برای حل بحران از طریق مسالمت آمیز را خواستار شد.

انتقاد آلمان از حملات روسیه علیه داعش

سوادکوه- به نقل از خبرگزاری فرانسه، «فرانک والتر اشتاین مایر» وزیر خارجه آلمان طی سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک از توافق هسته ای ۶ قدرت جهانی و ایران حمایت و از این توافق به عنوان دستاورد بزرگی پس از ۱۰ سال اختلاف بین طرفین بر سر برنامه هسته ای ایران یاد کرد.

به گفته وی توافق هسته ای نشان داد که اختلافات و مشکلات را می توان با اجماع و مذاکره حل کرد. بر این اساس با این توافق زمینه ای برای امنیت بیشتر خاورمیانه ایجاد شد. اشتاین مایر در ادامه سخنان خود حملات روسیه به مواضع داعش در سوریه را به باد انتقاد گرفت.

وی بدون اشاره به حملات مشابه آمریکا و همپیمانانش در سوریه و عراق که بدون مجوز سازمان ملل و به شکل یکجانبه انجام می گیرد گفت: روسیه به جای این اقدام یکجانبه و توسل به اقدام نظامی در سوریه باید از طریق سیاسی به حل بحران این کشور کمک کند.

وزیر خارجه آلمان همچنین بر لزوم اقدام مشترک بازیگران بحران سوریه از جمله ایران، روسیه آمریکا و عربستان تاکید کرد و افزود: تنها از این طریق می توان به خشونت ها در سوریه و موجودیت گروه تروریستی داعش پایان داد.


منبع : مهر
دیدگاه شما در مورد : انتقاد آلمان از حملات روسیه علیه داعش

انتقاد آلمان از حملات روسیه علیه داعش

  • پربازدیدترین ها