دوشنبه 07 اسفند 1396 01:08:29

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 31263

تاریخ انتشار : 08/07/1394 - 17:12

5 حمله موفق روسیه در سوریه در روز نخست عملیات

جنگنده‌های روسیه امروز در اولین عملیات هوایی در سوریه علیه تروریست‌ها، پنج حمله با نتیجه موفق انجام دادند.

سوادکوه-وبگاه خبری «العهد» لبنان نزدیک به مقاومت این کشور ساعاتی پس از اولین حمله هوایی روسیه به منطقه تلبیسه در ریف شمالی حمص، از پنج حمله جنگنده‌های روس خبر داد.

بنا بر این گزارش، این حملات در مناطق تلبیسه، الرستن، الزعفرانه و المکرمیه در ریف حمص در مرکز سوریه انجام شده است.

العهد تاکید کرد که این حملات موفق بوده و اهداف مد نظر هدف قرار گرفته است.

بنا بر این گزارش، گروه‌های مسلح حاضر در این مناطق با گلوله باران کردن مناطق مسکونی در شهر حمص با چندین موشک، پاسخ این حملات را داده‌اند.

«ریاست جمهوری سوریه» امروز چهارشنبه خبر داد که بشار اسد رئیس جمهور این کشور در چارچوب مبارزه با تروریسم، در نامه‌ای رسمی از  «ولادیمیر پوتین» درخواست کمک و اعزام نیروی هوایی به کشورش کرده است (جزئیات بیشتر).

منابعی که «شبکه سوریه مباشر» از مخالفان سوریه، از آنان به نام منابع میدانی یاد کرد ظهر امروز از آغاز حملات خبر داده و گفته بودند که «هواپیماهایی که شهر تلبیسه را (در شمال ریف شمالی حمص) هدف قرار دادند، مانند جنگنده‌هایی نیست که آسمان این شهر معمولا شاهد آنان بود». این منابع افزودند: این هواپیماها جدید است و مانند هواپیماهای رژیم [سوریه] نیست چرا که صدای جنگنده‌ها قبل از اینکه بمباران کنند به گوش نرسیده است.

خبر اولین حمله روسیه، ساعاتی پس از آن منتشر شد که پارلمان روسیه (امروز چهارشنبه) با درخواست رئیس جمهوری این کشور برای مجوز استفاده از نیروی نظامی در خارج از مرزها موافقت کرد. 

خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» گزارش داد که «والنتینا ماتوینکو» رئیس پارلمان روسیه اعلام کرد که مجلس اعلا به درخواست ولادیمیر پوتین مجوز اعزام نیرو به خارج از کشور را بررسی می‌کند. ساعتی بعد «سرگئی ایوانوف» رئیس دفتر کرملین از رأی‌گیری درباره این مسئله خبر داد و گفت که نمایندگان به اتفاق آرا با درخواست دولت موافقت کردند.

به گفته ایوانوف،‌ هماهنگی عملیات علیه داعش، از طریق اتاق مشترکی که با مشارکت روسیه، ایران، سوریه و عراق در بغداد تشکیل شده، صورت خواهد گرفت. 

وی همچنین تائید کرد که دمشق رسما از مسکو خواسته است به این کشور در نبرد با داعش کمک «نظامی و اطلاعاتی» کند. 


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : 5 حمله موفق روسیه در سوریه در روز نخست عملیات

 5 حمله موفق روسیه در سوریه در روز نخست عملیات