شنبه 02 تیر 1397 23:46:43

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 31258

تاریخ انتشار : 08/07/1394 - 15:55

استقرار نیروهای عراقی در مرز با عربستان و اردن

رئیس شورای استان الانبار اعلام کرد: فرماندهی گارد مرزی در نوار مرزی میان عراق و عربستان از گذرگاه طریبیل تا اردن و گذرگاه عرعر با عربستان سعودی و مرزهای استان نجف جنوب غرب الانبار، نیرو مستقر کرده است.

سوادکوه- پایگاه العراق الیوم نوشت: «صباح کرحوت» رئیس شورای استان الانبار اعلام کرد: فرماندهی گارد مرزی در نوار مرزی میان عراق و عربستان از گذرگاه طریبیل تا اردن و گذرگاه عرعر با عربستان سعودی و مرزهای استان نجف جنوب غرب الانبار نیرو مستقر کرده است.

وی افزود: هدف از استقرار این نیروها حمایت از نوار مرزی در قبال نفوذ داعش و پر کردن خلاء نبود پاسگاه‌های مرزی با اردن و عربستان است و ممانعت از عملیات داعش در این مناطق است.

انفجار انتحاری در بغداد

منابع امنیتی عراقی اعلام کردند: در انفجار انتحاری در نزدیکی مرکز ایست و بازرسی ارتش عراق در الطارمیه در شمال بغداد دو نظامی و چهار غیر نظامی کشته و 13 نفر دیگر زخمی شدند.

در منطقه التاجی بغداد نیز بر اثر انفجار بمب یک نفر کشته و 9 نفر دیگر زخمی شدند.

منابع امنیتی عراقی همچنین از کشته شدن دو نفر و زخمی شدن 5 نفر دیگر بر اثر انفجار بمب در نزدیکی بازاری در المحمودیه و بالا رفتن آمار انفجار خودرو بمب گذاری شده در داخل پارکینگ در منطقه البتاوین در مرکز بغداد به 4 کشته و 16 زخمی خبر دادند.

این منابع اعلام کردند: بر اثر انفجار بمب کارگذاشته شده در خودرو یکی از افسران در منطقه العدل این افسر کشته شد.

بازدید الغانمی از پایگاه الحبانیه

خبر دیگر اینکه سرلشگر عثمان الغانمی رئیس ستاد ارتش عراق به پایگاه الحبانیه در الانبار رفت. در بازدید وی از الحبانیه جمعی از فرماندهان به همراه معاون الغانمی حضور داشتند.


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : استقرار نیروهای عراقی در مرز با عربستان و اردن

استقرار نیروهای عراقی در مرز با عربستان و اردن

  • پربازدیدترین ها