شنبه 02 تیر 1397 04:57:52

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 31251

تاریخ انتشار : 08/07/1394 - 10:04

سردار سلامی در همایش نخبگان بسیج:

آمریکا درحال تبدیل به کشور جهان سومی است/ واقعه منا نقطه اوج زوال عربستان

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه عربستان سعودی به تدریج در فرسایش سیاسی و اقتصادی فرو خواهد رفت گفت: واقعه منا نقطه اوج برای زوال عربستان سعودی خواهد بود.

 آمریکا درحال تبدیل به کشور جهان سومی است/ واقعه منا نقطه اوج زوال عربستان

به گزارش سوادکوه آنلاین ، سردار حسین سلامی، جانشین فرمانده سپاه پاسداران عصر امروز با حضور در اولین همایش نخبگان بسیجی فعال در عرصه بین الملل با اشاره به برخی رخدادهای منطقه و گرامیداشت یاد حضرت امام خمینی در خصوص حادثه دردناک منا اظهار داشت: این حادثه پرده از رژیم کوچک و حقیر آل سعود که قادر به حل مسائل بزرگ نبوده برداشته است.

 

سردار سلامی ادامه داد: عربستان سعودی مفاهیم جاهلیت مدرن را همواره با ابزار و تکنیک های نو در هم آمیخته و چهره بزک کرده سیاسی اش را ارائه می دهد؛ این دولت هیچ گونه بلوغ فکری برای معرفی نظام سیاسی ندارد و مسائل بزرگی را پیش روی خود قرار می دهد اما هرگز قادر به حل آنها نیست.

 

وی با بیان اینکه رژیم آل سعود رژیمی بی استعداد و فاقد ظرفیت مدیریت بحران است تصریح کرد: این رژیم با روحیه استکباری و بلند پروازانه اش به سمت یمن ملتی بی دفاع مظلوم و فقیر هجوم برده و شبانه روز آنها را به خاک و خون می کشد؛ رژیم فاسد آل سعود ملتی همچون سوریه را با شارژ اقتصادی تروریست های تفکیری در شهرها و بیابان های اروپا آواره می کند؛ آل سعود اجازه برقراری امنیت در عراق را نمی دهد و از سوی دیگر در مدیریت حادثه عظیم حج چنین نمایش نفرت انگیز ضعیفی را از خود نشان می دهد این بخشی از واقعه دردناک امروز جهان اسلام است.

 

جانشین فرمانده سپاه پاسداران تصریح کرد: واقعیت این است که ما در حوزه جنگ های سخت و نبردهای امنیتی و نظامی و در مقیاس های محدود جغرافیایی با دشمن درگیر هستیم که در منطقه غرب آسیا قرار دارد.

 

سردار سلامی تصریح کرد: این در حالی است که در حوزه جنگ نرم در محدوده نبرد اعتقادی و فرهنگی با دشمنان خود در مقیاسی کاملا جهانی و بین المللی درگیر هستیم چهره نبرد مدرن کاملا با گذشته تغییر کرده است؛ مرزهای جغرافیایی فرو ریختن ما با ورود در دنیای مجازی با تاثیرات واقعی آن زندگی می کنیم اما واقعیت های دیگری وجود دارد که دشمنان ما را از فضاهای راهبردی به درگیری در سطوح عملیاتی تنزل موقعیت می دهند.

 

وی تاکید کرد: آمریکا زمانی با استراتژی های کنترل از راه دور و با واسطه درگیر می شد و خود را در معرض مستقیم این مواجه به ندرت قرار می داد و علیه ما از رژیم صدام استفاده می کرد اما مواجهه ما با دنیای استکبار در قالب یک انقلاب بزرگ دشمن را مجبور کرد از پناهگاه خود خارج شود و همه ظرفیتش را در صحنه گسترش دهد این مسئله نه تنها یک تهدید بلکه برای ما فرصت ساز شد.

 

جانشین فرمانده سپاه پاسداران تاکید کرد: دشمن در دسترس ما قرار گرفته است او در جنگ از راه دور در ابعاد نظامی، فرهنگی، امنیتی، سیاسی و اطلاعاتی می توانست مسلط تر عمل کند. دشمن مجبور به گسترش ظرفیت خود شد از این رو دو پدیده را ایجاد کرد.

 

سردار سلامی با بیان اینکه آمریکایی ها از گسترش توان شان در عرصه بین الملل گریزان اند تاکید کرد: پس از پیروزی انقلاب اولویت های اساسی آمریکا نسبت به جهان اسلام و غرب آسیا بحث سیاست خارجی و امنیتی بوده است.

 

وی تصریح کرد: آمریکا در حفظ نظام پادشاهی ایران، کودتای نظامی، جنگ تحمیلی، نوسازی در سیاست و راهبرد خاورمیانه جدید، نوسازی سیستم های پوسیده اش و مهار انقلاب اسلامی شکست خورده است.

 

جانشین فرمانده سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه بلوغ فکری در آمریکا بسیار ضعیف است تصریح کرد: آنها هنوز می خواهند با فرمول های قدیم مسائل جدید را حل کنند غافل از اینکه این مسئله امکان پذیر نیست و با پدیده ای روبرو شده اند که نام آن را نرخ تنظیم سیاسی می گذارند.

 

سردار سلامی تصریح کرد: اما در مقابل، ملت های مسلمان آگاه تر شده اند آنها واقعیت نظام آمریکا را درک کرده اند و این سرمایه بزرگی برای آینده حرکت جهان اسلام است.

 

وی افزود: آمریکا در جهان اسلام با منحنی زوال روبروست از سوی دیگر در مقابل با توسعه تفکر انقلاب و ایجاد ظرفیت های فیزیکی در تغییر موازنه قدرت مواجه می شود.

 

جانشین فرمانده سپاه پاسداران با بیان اینکه انسان ها و ملت ها آن گونه عمل می کنند که می اندیشند خاطرنشان کرد: برای تغییر مدل رفتاری انسان ها باید در وهله نخست تفکرها را تغییر داد امروز جوانان چه در ایران و چه در جهان اسلام باید با ماهیت حقیقی آمریکا آشنا شوند.

 

سردار سلامی تشریح کرد: آمریکا هر چه گلوله آتشین در انبارها ذخیره کرده بود ظرف 37 سال در منطقه تخلیه کرده است؛ نقشه ژئوپلتیک آمریکا به نفع رژیم صهیونیستی روند معکوسی پیدا کرده است آمریکا آمده بود تا نقشه ژئوپلتیک جهان را به نفع اسرائیل تغییر دهد که البته این مسئله روند معکوس داشته است.

 

وی افزود: آمریکا با تحریم اقتصادی ایران خود و اروپا را از بزرگترین بازار اقتصادی جهان محروم کرده است یک کشور پر مصرف در حال توسعه را در مقابل خود مسدود کرده است.

 

جانشین فرمانده سپاه پاسداران اظهار داشت: آمریکا در حال تبدیل شدن به یک کشور جهان سومی است امروز فروپاشی اقتصادی و اجتماعی آمریکا در حال رقم خوردن است. زیر ساخت های اقتصادی آمریکا به 40 و 50 سال گذشته مربوط می شوند.

 

سردار سلامی گفت: امروز اروپا حتی نمی تواند مرزهای امنیتی خود را در برابر مهاجران ببندد آنها چه طور می توانند در مقابل ده ها هزار نفر تروریست مسلح بایستند؟ در آینده اروپا و آمریکا به کشورهای ناامن، بی ثبات و سرشار از هرج و مرج تبدیل خواهند شد.

 

وی خاطرنشان کرد: امروز ما تمامی محورهای پیشروی سیاسی، امنیتی و اقتصادی آمریکایی ها را مسدود کرده ایم هر چند نبرد وسیعی در جریان است اما واقعیت ها بیانگر آن است که چنانچه شعله های بیداری اسلامی امتداد یابد هیچ ارتشی در غرب آسیا پس از جمهوری اسلامی به اندازه حزب الله نمی تواند امنیت منطقه را تعیین کند.

 

جانشین فرمانده سپاه پاسداران بیان کرد: ارتش آمریکا همواره اعلام می کند که قادر به حرکت میدانی موفقی نیست آنها که تا دیروز بشار اسد را مشکل اساسی سوریه می دانستند امروز آن را راه حل این مسئله می دانند و این یعنی تحمیل اراده به دشمن.

 

سردار سلامی در پایان با بیان اینکه عربستان به تدریج در فرسایش سیاسی و اقتصادی فرو خواهد رفت خاطرنشان کرد: واقعه منا نقطه اوج برای رو به زوال رفتن عربستان سعودی است و ما باید با هدایت رهبر حکیم و شجاع خود حرکت کنیم و الهام بخش باشیم.


منبع : خبرگزاری دانشجو
دیدگاه شما در مورد : آمریکا درحال تبدیل به کشور جهان سومی است/ واقعه منا نقطه اوج زوال عربستان

 آمریکا درحال تبدیل به کشور جهان سومی است/ واقعه منا نقطه اوج زوال عربستان

  • پربازدیدترین ها