جمعه 24 آذر 1396 10:05:01

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 31200

تاریخ انتشار : 07/07/1394 - 14:52

آب پاکی کری روی دستان اعراب

با وجود اینکه مقامات عربی به آمریکا برای ارائه طرح ابتکاری جدید در خصوص ازسرگیری مذاکرات سازش دل بسته بودند اما وزیر خارجه آمریکا از مقامات عربی به دلیل نبودن هیچ طرحی در این باره عذرخواهی کرد.

سوادکوه- خبرگزاری سما نوشت: «جان کری» در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک برای دومین بار از مقامات عرب به دلیل نبودن هیچ طرح جدیدی درباره فلسطین عذرخواهی کرد.

بر اساس این گزارش، مشاوران و معاونان کری در حاشیه نشست های مجمع عمومی سازمان ملل به مقامات دیپلماتیک و وزرای عرب گفته اند که دولت آمریکا هیچ طرح و برنامه ای برای ازسرگیری مذاکرات سازش در خاورمیانه ندارد.

به گفته مشاوران و معاونان کری، وی در حال حاضر اولویت ها و پرونده های دیگری دارد و هیچ طرح ابتکاری جدیدی درباره قضیه خاورمیانه ندارد.

بر اساس این گزارش، جان کری پیش از این گفته بود که بیش از یکسال در جستجوی راهکارهای ازسرگیری مذاکرات سازش بوده اما نتیجه ای دربر نداشته است.

مذاکرات سازش بین رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان فلسطین اواخر آوریل سال گذشته پس از گذشت 9 ماه مذاکره تحت نظارت آمریکا، متوقف شد و دلیل آن هم مخالفت اسرائیل با آزادسازی مرحله چهارم اسرای قدیمی فلسطین بود و پس از توقف مذاکرات، تشکیلات خودگردان فلسطین به 15 معاهده و توافقنامه بین المللی پیوست.


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : آب پاکی کری روی دستان اعراب

آب پاکی کری روی دستان اعراب