چهار شنبه 27 دی 1396 23:25:43

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 31156

تاریخ انتشار : 06/07/1394 - 20:13

ضرغامی: رئیس جمهور برمی‌گردد؛ هورا

رئیس سابق سازمان صدا و سیما در اینستاگرامش نوشت: رئیس جمهور برمی‌گردد... هورا! خبرگزاری‌های دولتی اعلام کردند که آقای رئیس جمهور بعد از نطق امشب، سفر را نیمه تمام گذاشته! و برای شرکت در تشییع پیکر شهدای فاجعه‌ی منا، به ایران برمی‌گردد. هوووورا به این تصمیم ملی!

سوادکوه- عزت‌الله ضرغامی رئیس سابق رسانه ملی، مطلبی را در خصوص اتفاقات پیش آمده در منا و خبر بازگشت رئیس جمهور بعد از چند روز از نیویورک در فضای مجازی منتشر کرد که در زیر می خوانیم:

ضرغامی: رئیس جمهور برمی‌گردد؛ هورا...
رئیس جمهور برمی‌گردد... هورا! 

خبرگزاری‌های دولتی اعلام کردند که آقای رئیس جمهور بعد از نطق امشب، سفر را نیمه تمام گذاشته! و برای شرکت در تشییع پیکر شهدای فاجعه‌ی منا، به ایران برمی‌گردد.

هوووورا به این تصمیم ملی!

فاجعه‌ی بزرگ قتلگاه منا، هر روز ابعاد وسیع‌تری می‌یابد. اخبار رسیده هر لحظه، لایه‌های جدیدتری از بی‌مسؤولیتی، خباثت و جنایات شاهزادگان سعودی را افشا می‌کند.

بدون تردید بخشی از مفقودین، جزء شهدای این حادثه هستند و باید مراقب بود تا کارگزاران سعودی، آنان را در گورهای دسته‌جمعی دفن نکنند!!

در حالی که افکار عمومی به شدت خواستار قاطع‌ترین برخورد رئیس جمهور محترم، در مهمترین تریبون جهانی است، نمی‌دانم چرا چنین اتفاقی نمی‌افتد.

از آقای روحانی بعید بود که با توجه به تجربه‌ی دیپلماتیک‌شان، ندانند که ابعاد حادثه در حدی است که باید در همان ساعات اولیه نیویورک را ترک می‌کردند تا مجبور به لبخندهای مکرر سیاسی در دیدارهای نه چندان مهم نباشند.

با این حال خوب است مشاوران ایشان لیستی از سفرهای نیمه تمام رؤسای جمهور دیگر کشورها که در حوادثی به مراتب کوچکتر از این حادثه بوده است را به ایشان ارائه دهند.

از امیر کویت هم به خاطر وساطت با سعودی‌ها تشکر می‌کنیم!

​سفر نیمه‌تمام روحانی می‌توانست دارای بالاترین پیام دیپلماتیک و سیاسی باشد که از دست رفت و ادامه‌ی حضور ایشان در این سفر، به عنوان کاستن از حساسیت و اهمیت این فاجعه‌ی بزرگ انسانی تلقی می‌شود.

 

منبع : مشرق
دیدگاه شما در مورد : ضرغامی: رئیس جمهور برمی‌گردد؛ هورا

ضرغامی: رئیس جمهور برمی‌گردد؛ هورا