سه شنبه 26 دی 1396 17:05:55

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 31133

تاریخ انتشار : 06/07/1394 - 12:32

عضو کمیسیون کشاورزی:

مصرف هورمون در مرغ شایعه نیست

عضو کمیسیون کشاورزی بیان کرد: در صنعت مرغداری کشور از هورمون برای رشد مرغ مصرفی استفاده می‌‌‌‌شود.

مصرف هورمون در مرغ شایعه نیست

سوادکوه- عباس پاپی‌زاده عضو کمیسیون کشاورزی در خصوص استفاده از هورمون در رشد مرغ مصرفی اظهار داشت: در صنعت مرغداری کشور از هورمون برای رشد مرغ مصرفی استفاده شده و با توجه به اینکه استفاده از هورمون برای سلامتی مردم مضر است و شاهد استفاده از آن در برخی از مرغداری‌ها هستیم  باید سازمان دامپزشکی میزان مجاز استفاه از آن را مشخص کند.

 
وی ادامه داد: برخی از مرغداران به هیچ عنوان در چرخه تولید خود از هورمون استفاده نکرده‌اند در حالی که هیچ حمایتی هم از آنها صورت نمی‌گیرد.
 
پاپی‌زاده با اشاره به تفاوت قیمت مرغ‌های هورمون‌دار و بدون هورمون خاطرنشان کرد: در کشورهای اروپایی و توسعه یافته تفاوت قیمت بسیار زیادی بین این دو مرغ وجود دارد و از طرفی این دو مرغ تحت عنوان برند و نشانه‌هایی از هم جدا شده و همواره با فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی مردم را به استفاده از آن تشویق می‌کنند.
 
وی خاطرنشان کرد: بنابراین مردم با انتخاب غذای سالم می‌توانند از تولید غذای ناسالم در کشور جلوگیری کنند، زیرا بنده معتقدم با خرید مرغ ارگانیک تولیدکنندگان به تولید مرغ سالم تشویق می‌شوند.
 
پاپی‌زاده تصریح کرد: سازمان دامپزشکی کشور باید یک سری برندها و نشانه‌هایی را طراحی کنند چنانچه این برندها صرفا آرم و نشان نباشد بلکه با نظارت به مراحل تولید مرغ در نهایت به مرغدارانی که از شاخص‌های تولید مرغ سالم استفاده کردند مجوز کد رهگیری و شناسنامه مرغ داده شود.
 

منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : مصرف هورمون در مرغ شایعه نیست

مصرف هورمون در مرغ شایعه نیست