جمعه 01 تیر 1397 13:43:16

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 31121

تاریخ انتشار : 06/07/1394 - 09:31

پنج ويژگی پنهان سيستم عامل جديد اپل

وقتي يک ايميل و پس از آن يک پيام متني دريافت و کمي بعد ايميل ديگري نيز دريافت مي کنيد در نسخه جديد IOS ديگر همه ايميل ها در کنار هم در نوتيفيکيشن ها نشان داده نمي شود؛ بلکه ايميل جديدتر و سپس پيام متني و پس از آن ايميل بعدي نشان داده خواهد شد.

پنج ويژگی پنهان سيستم عامل جديد اپل

سوادکوه- با انتشار هر نسخه از iOS هميشه اين سوال براي کاربران پيش مي آيد که ويژگي هاي جديدآن چه هستند و چطور کار مي کنند. با انتشار هر نسخه از iOS شاهد2 نوع تغييرات هستيم؛ برخي مانند سيري، iMessages، فيس بوک، ويجت ها و مسائل مربوط به صفحه کليد بيشتر مورد توجه کاربران قرار مي گيرد. اما دسته اي از ويژگي هاي کوچک تر نيز وجود دارد که کمتر مورد توجه قرار مي گيرد؛ در اين مطلب با ۵ مورد از اين ويژگي ها آشنا مي شويد.

بهبود عملکرد در مالتي تسکينگ: اگر از جيميل ، کروم يا فيس بوک و مسنجر آن استفاده مي کنيد، حتما توجه کرده ايد که چگونه مي توان بدون استفاده از دکمه  هوم و به راحتي بين اپليکيشن ها جا به جا شد. براي مثال وقتي لينکي را در جيميل خود باز مي کنيد، شاهد باز شدن آن در کروم هستيد مي توانيد با زدن دکمه جيميل و بازگشت به آن، به کار ادامه دهيد.

همچنين اگر در اپليکيشن فيس بوک، مسنجر فيس بوک را باز کنيد و بعد از استفاده از آن، قصد بازگشت به اپليکيشن را داشته باشيد کافي است وقتي در مسنجر هستيد گزينه "Facebook" را انتخاب کنيد. حال تصور کنيد که اين کار را بين تمامي اپليکيشن ها مي توانيد به راحتي انجام دهيد.

در iOS 9 اين قابليت براي جابه جايي  بين بقيه اپليکيشن ها نيز وجود دارد؛ به عنوان مثال فرض کنيد در حال استفاده از اپليکيشن توئيتر هستيد که يک پيام متني دريافت مي کنيد؛ مي توانيد براي خواندن آن وارد اپليکيشن پيام رسان شويد و پس از آن که کار شما با آن تمام شد، با انتخاب گزينه  "Return to twitter" بار ديگر به اپليکيشن توئيتر باز گرديد. گزينه مربوط به اين کار را در قسمت فوقاني و سمت چپ اپليکيشن باز شده مي توانيد مشاهده کنيد که به صورت " ... Back to " قابل رويت است.

مرتب شدن اعلانيه ها بر اساس زمان: در نسخه هاي پيشين iOS نوتيفيکيشن ها بر اساس اپليکيشن مربوط به خود طبقه بندي مي شدند. اين بدان معني است که نمي توانستيد نوتيفيکيشن ها را به ترتيب زمان رسيدن آن ها ببينيد. در نسخه جديد ديگر طبقه بندي بر اساس اپليکيشن صورت نمي گيرد.

براي مثال وقتي يک ايميل و پس از آن يک پيام متني دريافت و کمي بعد ايميل ديگري نيز دريافت مي کنيد در نسخه جديد ديگر همه ايميل ها در کنار هم در نوتيفيکيشن ها نشان داده نمي شود؛ بلکه ايميل جديدتر و سپس پيام متني و پس از آن ايميل بعدي نشان داده خواهد شد.

اضافه شدن قابليت Low Power Mode: پيش از اين در اپل واچ شاهد اين قابليت بوديم؛ به کمک اين ويژگي مي توانيد مصرف بهينه تري از باتري آيفون خود داشته باشيد. براي داشتن مصرف بهينه هر زمان که بخواهيد مي توانيد اين قابليت را در تنظيمات باتري فعال کنيد. زماني که ميزان شارژ باتري شما به ۲۰ و ۱۰ درصد مي رسد، هشداري به شما داده مي شود که به وسيله آن، استفاده از قابليت Low Power Mode به شما پيشنهاد مي شود. براي فعال سازي اين قابليت مي توانيد از سيري کمک بگيريد.

اضافه شدن قابليتي براي اطلاع از مصرف باتري اپليکيشن ها: در iOS 9 کاربر مي تواند ميزان استفاده از باتري براي اپليکيشن هاي مختلف را مشاهده کند.به کمک اين قابليت مي توانيد اطلاعات مصرف باتري را براي ۲۴ ساعت و ۵ روز گذشته مشاهده کنيد. به کمک اين قابليت مي توان اطلاعات مصرف باتري يک اپليکيشن را وقتي به صورت مستمر يا در پس زمينه فعال است، کنترل کرد.

مسدودکننده هاي محتوا درSafari: تجربه  وب گردي با تلفن هاي هوشمند پيوسته در حال توسعه است. شما نيز حتما با مواردي روبه رو شده ايد که از لذت وب گردي شما مي کاهد؛ براي مثال وب سايت هايي که با اجراي اسکريپت هايي قصد باز کردن تب هاي جديد در مرورگر را دارند. در iOS 9 و در مرورگر Safari مي توانيد با نصب اپليکيشن هايي که با اين قابليت Safari هماهنگ هستند، تجربه  بهتري از وب گردي خود داشته باشيد.


منبع : خراسان
دیدگاه شما در مورد : پنج ويژگی پنهان سيستم عامل جديد اپل

پنج ويژگی پنهان سيستم عامل جديد اپل

  • پربازدیدترین ها