پنج شنبه 06 اردیبهشت 1397 23:57:46

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 31114

تاریخ انتشار : 06/07/1394 - 07:16

حدیث روز:

سخن امام علی(ع) درباره فتنه سازان آخرالزمان

كانون هر فتنه، و جايگاه هر گونه خطاكارى اند، هر كس از فتنه بركنار است او را به فتنه باز گردانند، و هر كس كه از فتنه عقب مانده او را به فتنه ها كشانند، كه خداى بزرگ فرمايد: به خودم سوگند، بر آنان فتنه اى بگمارم كه انسان شكيبا در آن سرگردان ماند.

سوادکوه- امیرالمومنین امام علی علیه السلام فرمود: روزگارى بر مردم خواهد آمد كه از قرآن جز نشانى، و از اسلام جز نامى، باقى نخواهد ماند، مسجدهاى آنان در آن روزگار آبادان، اما از هدايت ويران است. مسجدنشينان و سازندگان بناهاى شكوهمند مساجد، بدترين مردم زمين مىباشند، كه كانون هر فتنه، و جايگاه هر گونه خطاكارىاند، هر كس از فتنه بركنار است او را به فتنه باز گردانند، و هر كس كه از فتنه عقب مانده او را به فتنهها كشانند، كه خداى بزرگ فرمايد: (به خودم سوگند، بر آنان فتنه اى بگمارم كه انسان شكيبا در آن سرگردان ماند.) و چنين كرده است. و ما از خدا مى خواهيم كه از لغزش غفلت ها درگذرد.

 
متن حدیث:
 
یأتی علی الناس زمان لایبقی فیهم من القرآن الا رسمه و من الاسلام الا اسمه و مساجدهم یومئذ عامره من البناء خراب من الهدی، سکانها و عمارها شر اهل الارض منهم تخرج الفتنه و الیهم تأوی الخطیئه یردون من شذ عنها فیها و یسوقون من تأخر عنها الیها یقول الله سبحانه : « فبی حلفت لأبعثن علی اولئک فتنه تترک الحلیم فیها حیران» و قد فعل و نحن نستقبل الله عثره الغفله.
 
"نهج البلاغه، حکمت 369"

منبع : مشرق
دیدگاه شما در مورد : سخن امام علی(ع) درباره فتنه سازان آخرالزمان

سخن امام علی(ع) درباره فتنه سازان آخرالزمان

  • پربازدیدترین ها