سه شنبه 29 خرداد 1397 10:58:33

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 31094

تاریخ انتشار : 05/07/1394 - 18:12

چند احتمال درباره مفقودان حادثه منا

۴ روز از فاجعه منا می‌گذرد و همچنان آمار حجاج مفقودشده در این حادثه بالغ بر ۳۲۰ نفر است، این در حالی است که معمولاً یکی دو روز پس از وقوع چنین حوادثی به‌مرور تکلیف مفقودان و میزان دقیق مجروحان و متوفیان روشن شده است.

سوادکوه-  4 روز از فاجعه منا می‌گذرد و همچنان آمار حجاج مفقودشده در این حادثه بالغ بر 320 نفر است، این در حالی است که معمولاً یکی دو روز پس از وقوع چنین حوادثی به‌مرور تکلیف مفقودان و میزان دقیق مجروحان و متوفیان روشن شده است. 
 
این که همچنان تعداد قابل توجهی از حجاج ایرانی جزو مفقودان این حادثه هستند، این شائبه را به وجود می‌آورد که اغلب مفقودان جزو جان‌باختگان هستند اما هنوز بنا به دلایلی از جمله عدم همکاری آل سعود و یا عدم دسترسی به تمام بیمارستان‌های عربستان، کار شناسایی حجاج مجروح ایرانی فراهم نشده است. 
 
در حوادثی از قبیل بلایای طبیعی همچون سیل و زلزله چنانچه چند روز از حادثه بگذرد و همچنان عده‌ای مفقود باشند، زمزمه‌های احتمال درگذشت آنان شنیده می‌شود کمااین‌که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز امروز در گزارشی از روند اقدامات انجام شده برای حجاج آسیب دیده اعلام کرد که احتمالاً 80 درصد حجاج ایرانی که همچنان مفقودند، جزو جان‌باختگان این حادثه هستند. 
 
از سوی دیگر احتمال دارد که برخی از حجاج مفقود شده در بیمارستان‌های آل سعود بستری باشند و هنوز اقدامات لازم برای شناسایی آنان انجام نشده و یا بیماران بستری شده در شرایطی نیستند که بتوانند به شناسایی خود کمک کنند. 
 
و احتمال آخر این‌که ممکن است بخش عمده‌ای از مفقودان ایرانی که تاکنون به کاروان خود مراجعه نکرده‌اند، جزو جان‌باختگانی هستند که هنوز مجهول‌الهویه هستند و امکان شناسایی آنان وجود ندارد، چرا که باید به خاطر داشته باشیم قریب به 4 روز از این حادثه می‌گذرد و حتی پیکر 10 تن از حجاج ایرانی که در این حادثه جان داده‌اند، قابل شناسایی نیست. 


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : چند احتمال درباره مفقودان حادثه منا

چند احتمال درباره مفقودان حادثه منا

  • پربازدیدترین ها