یکشنبه 02 اردیبهشت 1397 15:06:54

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 31051

تاریخ انتشار : 04/07/1394 - 23:56

حجاج ایرانی 3 درصد، کشته‌های ایرانی 20 درصد!

با دقت در ارقام مربوط به تعداد اتباع کشورهای مختلف که در فاجعه منا جان باختند، مشخص می‌شود آمار جان‌باختگان ایرانی نسبت به میانگین کشته‌های دیگر کشورها چند برابر بیشتر است.

سوادکوه- به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، در نمودارهایی که برای مقایسه شمار کشته های "اعلام شده" از اتباع کشورهای مختلف منتشر شده، نام جمهوری اسلامی ایران در صدر قرار دارد.

 
عربستان سعودی تاکنون در آمار رسمی خود، کشته شدن حدود 769 نفر را در این حادثه تایید کرده است که از این تعداد، 136 نفر ایرانی هستند؛ بدین ترتیب با توجه به آمار تایید شده، نزدیک به 20 درصد از کشته های حادثه منا ایرانی بوده اند، در حالیکه حجاج ایرانی (نزدیک به 65000 نفر) حدود سه درصد از تعداد کل حجاج را تشکیل می‌دهند!
 
حجاج ایرانی 3 درصد، کشته‌های ایرانی 20 درصد! +نمودار
 
البته در آخرین آمارهای غیر رسمی (که هنوز مورد تایید وزارت بهداشت عربستان قرار نگرفته)، تعداد کشته ها حدود 1300 نفر اعلام شده که حتی با احتساب این تعداد هم ایرانی ها بیش از 10 درصد از کل قربانیان را تشکیل می دهند.
 
این در حالی است که مقامات عربستانی با تعلل و کارشکنی های خود، مانع از تعیین هویت اجساد و مصدومان شده و کشف سرنوشت بیش از 350 حاجی مفقود ایرانی را هم با مشکل مواجه کرده است.
 
در همین حال، ساعتی پیش اعلام شد که سفارت عربستان در تهران، در اقدامی عجیب از صدور ویزا برای کارگروه تشکیل شده در دولت جمهوری اسلامی به سرپرستی وزیر فرهنگ و ارشاد برای بررسی وضعیت حجاج ایرانی، خودداری کرده است.

منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : حجاج ایرانی 3 درصد، کشته‌های ایرانی 20 درصد!

حجاج ایرانی 3 درصد، کشته‌های ایرانی 20 درصد!

  • پربازدیدترین ها