چهار شنبه 27 دی 1396 21:39:11

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 31039

تاریخ انتشار : 04/07/1394 - 20:32

سفیر سابق ایران در اسلوونی جزو جان باختگان منا

محمدرحیم آقایی‌پور سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در اسلوونی (لوبلیانا) و از دیپلمات‌های وزارت خارجه کشورمان نیز از جمله جان باختگان حادثه منا است.

سوادکوه- محمدرحیم آقایی‌پور سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در اسلوونی (لوبلیانا) و از دیپلمات‌های وزارت خارجه کشورمان نیز از جمله جان باختگان حادثه منا است.

 
محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان امروز عنوان کرد: متأسفانه یکی از همکاران ما در وزارت خارجه در حین اجرای وظیفه جان خود را از دست داده؛ آقایی‌پور سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در اسلوونی در این حادثه جان خود را از دست داده است.
 
آقایی‌پور اولین سفیر ایران در لوبلیانا بود که در دوره وزارت منوچهر متکی وزیر خارجه اسبق به این سمت منصوب و در دوران وزارت علی‌‌اکبر صالحی وزیر خارجه سابق سفارت ایران در اسلوونی افتتاح شد. آقایی‌پور همچنین پیش از سفارت رئیس اداره بازرسی و نظارت وزارت خارجه بوده است.
 
براساس این گزارش، اخبار ضد و نقیضی درباره فوت غضنفر رکن‌آبادی سفیر سابق ایران در بیروت در حادثه منا در این چند روز منتشر شده که هنوز اخبار دقیقی از سرنوشت رکن‌آبادی در دست نیست.
 
از دیگر سو احمد فهیما معاون اداره نمایندگی‌های تشریفات وزارت خارجه نیز از جمله مفقودان حادثه منا است.
 
در پی حادثه منا در روز پنجشنبه دوم مهر ماه حدود 2 هزار زائر حج تمتع جان باختند که براساس آخرین اخبار تعداد فوت شدگان ایرانی این حادثه تاکنون 136 نفر است و تعداد مجروحان نیز 90 نفر که شماری از آن‌ها مرخص شدند و بقیه در مراکز درمانی سعودی و مرکز پزشکی ایران در حال درمان می‌باشند و بر اساس آخرین اطلاعات 344 نفر نیز مفقود هستند.

 


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : سفیر سابق ایران در اسلوونی جزو جان باختگان منا

سفیر سابق ایران در اسلوونی جزو جان باختگان منا