شنبه 25 آذر 1396 01:17:39

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 31014

تاریخ انتشار : 04/07/1394 - 12:32

دانفورد رئیس ستاد مشترک آمریکا شد+عکس

ژنرال سپاه تفنگداران دریایی آمریکا در مراسمی با حضور رئیس جمهور و وزیر دفاع، به عنوان رئیس ستاد مشترک جدید ارتش آمریکا سوگند یاد کرد.

سوادکوه- ژنرال «مارتین دمپسی» ریاست ستاد مشترک ارتش آمریکا را رسما به ژنرال «جوزف اف. دانفورد» تحویل داد. مراسم ادای سوگند دانفورد که پیشتر فرماندهی نیروهای آمریکایی در افغانستان را به عهده داشته، با حضور رئیس جمهور و وزیر دفاع آمریکا برگزار شد.

«باراک اوباما» در این مراسم ضمن ستودن دوران ریاست دمپسی در ستاد مشترک، از چندین دهه فعالیت وی در ارتش آمریکا به ویژه دوران پس از حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ قدردانی کرد. به گفته وی، دمپسی نقش مهمی در اجرای سیاست های نظامی آمریکا در منطقه خاورمیانه داشته و اوج این نقش آفرینی در آغاز جنبش های بهار عربی و پیدایش گروه تروریستی داعش بوده است.

 

دانفورد رئیس ستاد مشترک آمریکا شد+عکس


بر این اساس ژنرال دمپسی پیشنهاد اعزام نیروهای ویژه به عراق برای مقابله با تهدید داعش را مطرح کرده و تصمیمات تاکتیکی مهمی در راستای مقابله با تروریست ها در عراق و سوریه اتخاذ کرده است.

به این ترتیب دانفورد ژنرال سپاه تفنگداران دریایی، رسما عالیرتبه ترین فرمانده نظامی آمریکا نام گرفت. وی در سال ۲۰۱۳ نیز به خاطر اقداماتش در نبرد با طالبان در افغانستان از سوی کاخ سفید مورد تمجید قرار گرفته بود. دانفورد در حالی قرار است تا پایان دوره ریاست جمهوری اوباما عهده دار این سمت شود که چالش های نظامی بزرگی در منطقه خاورمیانه و جهان پیش روی آمریکا است.

بر این اساس ورود نظامی روسیه به جنگ سوریه، ناآرامی ها در عراق، گسترش فعالیت داعش در خاورمیانه، بحران اوکراین، بحران در اراضی اشغالی و تنش ها در شرق آسیا از جمله چالش های آمریکا در برهه زمانی کنونی به شمار می رود.


منبع : مهر
دیدگاه شما در مورد : دانفورد رئیس ستاد مشترک آمریکا شد+عکس

دانفورد رئیس ستاد مشترک آمریکا شد+عکس