شنبه 01 اردیبهشت 1397 06:47:37

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 31010

تاریخ انتشار : 04/07/1394 - 11:17

عجیب‌ترین کالاهایی که امسال وارد کشور شد

سنگ‌پا، میخ، طناب، پوست کامل اسب، زغال چوب، خلال چوب کبریت و چوب پنبه عجیب ترین کالاهایی است که در سال جاری به کشور آمده درحالی که این محصولات در کشور نیز تولید می‌شود.

سوادکوه- بنا بر آمار گمرک واردات کالاهایی که در داخل کشور تولید می‌شود در سال جاری نیز ادامه داشته است اما در میان آنها کالاهایی یافت می‌شود که واردات آنها عجیب به نظر می‌رسد.

بر این اساس،در 5 ماه ابتدای سال جاری، 6.5 تن سنگ پا به ارزش 37 میلیون تومان برابر با 13 هزار دلار به کشور آمده است.

بنا بر این گزارش برای حفظ جنگل‌ها هر ساله شاهد واردت چوب و الوار به کشور هستیم، اما یکی از موارد عجیبی که در سال جاری به کشور آمده، واردات یک میلیون و 629 هزار کیلوگرم زغال به ارزش 4.8 میلیارد تومان است.

در کنار واردات زغال باید به واردات 101 هزار کیلوگرم خلال چوب کبریت به ارزش 490 میلیون تومان اشاره کرد، که با توجه به اینکه تولید چوب کبریت و زغال نیاز به تکنولوژی بالایی ندارد واردات آن نیز منطقی به نظر نمی‌رسد.

ایران، یکی از تولید کنندگان بزرگ پوست دام به وِیژه دام سبک در دنیا است، اما در سال جاری 18.5 تن پوست کامل حیوانات گاو و اسب به ارزش 144 هزار دلار به ایران آمده است.

در سال جاری همچنین 280 میلیارد تومان رخت آویز به  وزن 33 هزار کیلوگرم و 80 کیلوگرم چوب پنبه به  ارزش 912 دلار به کشور آمده است .

از سایر کالاهای عجیبی که در سال جاری به کشور آمده است می توان به واردات طناب و ریسان،کاغذ سیگار و میخ اشاره کرد .


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : عجیب‌ترین کالاهایی که امسال وارد کشور شد

عجیب‌ترین کالاهایی که امسال وارد کشور شد

  • پربازدیدترین ها