جمعه 31 فروردین 1397 07:36:25

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 30827

تاریخ انتشار : 31/06/1394 - 20:52

دستگیری یک جاسوس آمریکایی در چین

چین یک زن آمریکایی را به اتهام جاسوسی دستگیر و مورد بازجویی قرار داده است.

سوادکوه-  اخبار دریافتی از چین حکایت از آن دارد که این کشور یک زن آمریکایی را به اتهام جاسوسی دستگیر و مورد بازجویی قرار داده است.

این خبر امروز - سه شنبه - از سوی برخی رسانه ها در حالی منتشر می شود که «شی جین پینگ» رییس جمهوری خلق چین ساعاتی پیش برای نخستین دیدار رسمی از آمریکا، پکن را به مقصد این کشور ترک کرده است.

روزنامه «ساوت چاینا» از هنگ کنگ گزارش کرده که اگرچه «فان گیلیس» 50 ساله ماه مارس گذشته (اسفند - فروردین) دستگیر شده اما خبر مربوط به این دستگیری هم اکنون منتشر شده است.

وی یک زن بازرگان است که ظاهرا در همین ماه از شهر «هوستون» وارد چین شده و در جریان سفر به شهر « جوهای» در جنوب این کشور دستگیر می شود.

گزارش شده که این زن را ماموران امنیتی چین دستگیر کرده اند اما پس از شش ماه به تازگی شوهر وی از دستگیری اش اطلاع پیدا کرده و موضوع را برای رسانه ها فاش کرده است.

این زن که با نام «سندی» نیز از او یاد شده با یک هیات بازرگانی به جنوب چین سفر کرده بود.

«جف گیلیس» همسر وی می گوید که هنوز اطلاعات دقیقی در باره این پرونده ندارد اما امیدوار است باراک اوباما رییس جمهور آمریکا همتای چینی خود را برای آزادی «سندی» تحت فشار بگذارد.

«هونگ لی» سخنگوی وزارت امور خارجه چین هم در مصاحبه اخیر خود تایید کرده که این زن به دلیل ضربه زدن به امنیت ملی چین و به اتهام فعالیت علیه پکن دستگیر شده است.

 

منبع : ایرنا
دیدگاه شما در مورد : دستگیری یک جاسوس آمریکایی در چین

دستگیری یک جاسوس آمریکایی در چین

  • پربازدیدترین ها