شنبه 01 اردیبهشت 1397 12:27:43

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 30783

تاریخ انتشار : 31/06/1394 - 08:11

مخالفت شدید کنگره با طرح اوباما

کنگره آمریکا مخالفت شدید خود با طرح دولت اوباما برای افزایش پذیرش مهاجران را اعلام کرد.

مخالفت شدید کنگره با طرح اوباما

سوادکوه- رویترز نوشت: طرح دولت "باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا برای اجازه دادن به پذیرش هزاران مهاجر در خاک آمریکا با مخالفت شدید کنگره آمریکا مواجه شده و جمهوری‌خواهان کنگره ترس از ورود تروریست‌ها به خاک این کشور را دلیل مخالفت اعلام کرده‌اند.

"جان کری" وزیر امور خارجه آمریکا روز یکشنبه اعلام کرد که تعداد مهاجرانی که این کشور طی دو سال آینده پذیرش خواهد کرد افزایش 15هزار عددی خواهد داشت تا مجموع مهاجران پذیرش شده تا سال 2017 به 100هزار نفر برسد.

وی هیچ اشاره‌ای به این موضوع نکرد که چه‌تعداد از مهاجران از سوریه خواهند بود و این اظهارات احتمالاً تمایل آمریکا برای مقابله با مهاجرت وسیع سوری‌ها به داخل اروپا و به‌ویژه آلمان را نشان می‌دهد.

بر اساس قوانین کنونی، دولت دموکرات آمریکا برای اجرای طرح خود در پذیرش مهاجران نیازی به موافقت کنگره ندارد اما سنا و مجلس نمایندگان آمریکا که اکثریت هر دو در اختیار جمهوری‌خواهان قرار دارد باید منابع مالی مورد نیاز برای مهاجران بیشتر را تخصیص ببخشند.

قانونگذاران آمریکایی نگران هستند که جنگجویان داعش می‌توانند به‌عنوان مهاجر به داخل آمریکا و کشورهای غربی وارد شده و خطراتی را برای این کشورها به‌همراه داشته باشند.

سناتورهای جمهوری‌خواه از جمله "مور کاپیتو"، "مارک کرک"، "جانی ارنست"، "مایک روندز" و "روجر ویکرز" و همچنین سناتور دموکرات "جو مانچین" در نامه‌هایی به جان کری و "جه جانسون" وزیر امنیت داخلی، نگرانی خود را ابراز داشته از واشنگتن خواستند که هرگونه مهاجرانی را که به این کشور وارد می‌شوند زیر نظر داشته باشند.

آمریکا روند بررسی مهاجران از سوریه را بسیار سختگیرانه انجام می‌دهد و از آغاز بحران سوریه در 4 و نیم سال گذشته تا کنون، تنها 1500 پناهجوی سوری را پذیرفته است.

"میشائیل مک‌کائول" رئیس کمیته امنیت داخلی مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد که طرحی را به کنگره ارائه خواهد داد که بر اساس بررسی‌های امنیتی پذیرش مهاجران سوری با سختگیری بیشتری انجام پذیرد.

در صورتی که طرح مک‌کائول مورد پذیرش قرار گیرد باعث می‌شود تا زمانی که سنا و مجلس نمایندگان طرح مشترک را به تأیید برسانند دولت اوباما نتواند پذیرای مهاجران باشد.

 


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : مخالفت شدید کنگره با طرح اوباما

مخالفت شدید کنگره با طرح اوباما

  • پربازدیدترین ها