سه شنبه 29 خرداد 1397 15:01:04

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 3078

تاریخ انتشار : 08/12/1392 - 22:48

اختصاصی/ به گزارش سوادکوه آنلاین:

مراسم گرامی داشت حماسه 7 اسفند شیرگاه برگزار شد.

مراسم گرامی داشت حماسه 7 اسفند شیرگاه با حضور دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در مسجد جامع این شهر برگزار شد.

مراسم گرامی داشت حماسه 7 اسفند شیرگاه برگزار شد.

به گزارش سوادکوه آنلاین، عصر دیروز مراسم گرامی داشت شهدای حماسه هفت اسفند مردم شیرگاه در مسجد جامع این شهر برگزار شد.

این مراسم با حضور دکتر علی لاریجانی رئیس قوه مقننه، آیت الله معلمی عضو مجلس خبرگان رهبری، استاندار مازندران، نمایندگان مردم سوادکوه در خانه ملت، جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی و مردم شریف سوادکوه شمالی برگزار شد.

مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط میثم قربانی قاری مطرح شهرستان شروع شد و بعد از اجرای سرود ملی دو تن از شاهدین ماجرای 7 اسفند سال شصت به بیان خاطراتی پیرامون آن شب پرداختند.

 در ابتدا سرهنگ اکبر رونما به پشت تریبون رفت و با بیان مقدمه ای در خصوص حملات تروریستی منافقین در سالهای اولیه انقلاب به بیان خاطره آن شب حماسی پرداخت.

وی با اشاره به سابقه خود در نبرد با منافقین در شهر آمل اعلام کرد: بر خلاف تصور اکثر مردم گروهکی که آن شب به پایگاه بسیج شیرگاه حمله کرد مجاهدین خلق نبودند بلکه این حمله توسط گروهک اشرف دهقان انجام گرفت.

رونما در مورد این گروهک گفت: این گروهکتفکرات چپ گرایانه داشتند و معتقد بودند برای گرفتن حکومت ابتدا باید از روستاها شروع کنند و با به دست گرفتن اداره روستاها به دنبال تسخیر شهرها بروند و پس از آن استان را در اختیار کامل بگیرند در نهایت با حمله به پایتخت نظام را سرنگون کنند.

شاهد ماجرای 7 اسفند خاطر نشان کرد: این اندیشه یک چیز را در نظر نگرفته بود و آن اعتقاد مردم شیعه ایران بود و همین امر عامل اصلی ناکامی آنان شد.

در ادامه نیز پاسدار بازنشسته حسن عابدی که در زمان حمله در پایگاه بسیج شیرگاه حضور داشت  با یادآوری این نکته که 4 گروهک ضد انقلاب از سال 1359 تا 1363 تعداد 500 عضو فعال در روستاها و 5 هزار عضو غیر فعال در شهرها و روستاها را مدیریت کرده بودند، افزود: تعداد 92 نفر در طول سالهای 59 تا 63 در نبردهای جنگلهای شمال به شهادت رسیدند.

پس از اینکه سخنان این دو رزمنده دلاور به پایان رسید رضوی مداح اهل بیت(ع) به ذکر مصائب خاندان عصمت و طهارت پرداخت و در پایان با نوایی دلنشین یادی از شهدای سالهای دفاع مقدس کرد.

در همین حین بود که سخنران ویژه مراسم به همراه جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی وارد مجلس شد و در جایگاه ویژه خود به انتظار نشست.

در پایان مداحی سید هادی حسینی نماینده مردم سوادکوه در خانه ملت و از جانبازان واقعه هفتم اسفند شیرگاه جهت خیر مقدم گویی و بیان خاطره به پشت تریبون رفت.

وی دکتر لاریجانی را از افتخارات مجلس دانست و اظهار کرد: آقای لاریجانی از جمله کسانی است که همواره اعتدال را اجراء کردند و در ادوار مختلف هر کجا پیامی از ولایت رسید آن را با جان و دل اجراء نمود.

حسینی در ادامه به بیان خاطراتی از شب واقعه پرداخت و گفت: امروز آمده ایم تا یادی از شهدایی کنیم که آن شب در کنار من پرپر شدند، من به جا مانده از آن روزم و از طرف شهداء به شما خوشامد می گویم.

نماینده مردم سوادکوه در مجلس پس از آنکه جزئیاتبیشتری را در مورد آن شب بیان کرد رو به مردم ابراز داشت: همانگونه که در گذشته پشت رهبری ایستادید و از نظام حمایت کردید امروز هم پشت امام ما بمانید.

نماینده مردم سوادکوه در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه در مورد گرفتاری های منطقه دو نکته مهم وجود دارد اذعان داشت: بیکاری مشکل عمده جوانان ماست، سرزمین ما فقیر نیست و از لحاظ منابع و زمین بسیار غنی است ولی خوب مدیریت نشد.

حسینی در پایان با تشکر از مسئولین و دکتر لاریجانی به خاطر کمک به حل برخی از مشکلات از مسئولین درخواست کرد: کمک کنید مشکل جوانان ما حل شود که اگر این اتفاق بیافتد تا ابد مردم دعاگوی نظام خواهند بود.

بعد از خوش آمد گویی نماینده سوادکوه نوبت به مهمان ویژه رسید و دکتر لاریجانی با صلوات حاضرین به پشت تریبون رفت و سخنرانی 40 دقیقه ای خود را آغاز کرد.

تکیه بر مردم، اقتصاد مقاومتی، مذاکرات ژنو، حمایت از توید کنندگان و مشکلان کشاورزان مازندرانی محورهای سخنان دکتر لاریجانی بود.

رئیس قوه مقننه مردم را تکیه گاه اصلی نظام دانست و شرط پیشرفت و توسعه اقتصاد ایران را اعتمام به مردم و حضور آنان در عرصه اقتصاد بیان کرد.

وی با بیان اینکه استفاده از مردم جوهرۀ اقتصاد مقاومتی است خاطر نشان کرد: در شرایطی که امروز ما داریم مهم ترین مسئله این است که فضای تولید در کشور را با کمک و حضور مردم به وجود بیاوریم.

لاریجانی در پایان تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی یک ماموریت انقلابی برای ماست که لشگرش هم مردم است.

در پایان مراسم نیز قرار بود به خانواده های شهداء و کسانی که در آن شب حضور داشتند لوح تقدیر داده شود اما به دلیل ازدحام جمعیت این امر ناکام ماند.

گفتنی است در هفتم اسفند ماه سال 1360 گروهک اشرف دهقان در ساعت 10:45 به پایگاه بسیج شهر شیرگاه حمله کردند، در این واقعه 2 نفر از بسیجیان به نامهای خسرو (حشمت الله) داودیان و قربانعلی دوستعلی زاده را به شهادت رسیدند و محمد ابراهیم عابدی و اکبر رهنما (رونما)، مرتضی عبادی و سید هادی حسینی به درجه جانبازی نائل آمدند.برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پاسخ به نظر شنبه 10 اسفند 1392 - 08:06
    یونس کجوری گشنیانی

    به نام خدایی که درست سخن گفت مدیریت محترم پایگاه سوادکوه آنلاین خانه تندرستی بر شما باد 1) به این سرهنگ عابدیتان بفرمایید که درست سخن بگویند .یک جا در خاطره فرمایی خود گفتند که ما ضد انقلاب را درنطفه خفه کردیم و درجای دیگری از همان خاطره گویی -و چند ثانیه بعد- فرمودند که:ضد انقلاب تا آبان 1363 درجنگل های شمال بودند!!! این چه درنطفه خفه کردنی است که تا آبان 1363 درجنگل های شمال حضور دارند؟ این چه نطفه خفه کردنی است که 92 شهید از ما می گیرند؟به این خاطره گویان بگوئید درست خاطره بگویند بدون تناقص و تعارض. 2)خاطرات سرهنگ رهنما هیچ تفاوتی با خاطره گوئیی سال گذشته ایشان نداشت.تکرار محض بود کما این که خاطرات آقای عابدی نیز تکرار مکررات سال گذشته بود و نیز گفتنی های سیدهادی نیز. 3) در ده سال گذشته که پای ثابت این گونه یادواره ها هستم این نخستین سخنرانی غیر جناحی شهرستان امروز و بخش دیروز می باشد.همه سخنرانان گذشته سخنانشان کوبیدن و تاختن جناح مقابل بود گوئی یادمان شهید وشهدا ومنبری برای تهمت زدن و افترا بندی هست.اگرچه با اندیشه سیاسی لاریجانی صددر صد مخالفم وذره ای وجه اشتراک بین خویش و ایشان نمی بینم و لی از انصاف به دور است که نگویم سخنرانی خوبی داشتند.به جای گذشته،حال را دیدند و از دغدغه های ملی به جای منافع جناح راست سنتی -که وابستگی اش به آن اظهر من الشمس است- سخن گفتند:اقتصاد،معیشت،تأثیر 20درصدی تحریم ها به جای فراگیر سازی آن،راهکارهای پیاده سازی اقتصادمقاومتی همه وهمه فراتر از منافع کوتاه مدتِ جناحی،حزبی،گروهی ایشان بودند 4)باگزاره سیدهادی حسینی که گفت رئیس مجلس(( همواره اعتدال را اجراء کردند)) مخالف هستم.ایشان در رویدادهای سال1388کاملا در خدمت جناخ خودشان قرارگرفتند و حقشان هم این است که آدم درجناح خود قرار گیرد ولی آوردن قید((همواره)) که درفلسفه علم دلالت به حکم عام و فراگیر دارد در تعارض می افتد. یونس کجوری گشنیانی از روستای گشنیان شهرستان سوادکوه شمالی 10/12/1392

    1 0
دیدگاه شما در مورد : مراسم گرامی داشت حماسه 7 اسفند شیرگاه برگزار شد.

مراسم گرامی داشت حماسه 7 اسفند شیرگاه برگزار شد.

  • پربازدیدترین ها