شنبه 01 اردیبهشت 1397 06:49:23

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 30764

تاریخ انتشار : 30/06/1394 - 20:16

نتانیاهو با پوتین در کرملین دیدار کرد

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مسکو با رئیس جمهور روسیه دیدار کرد.

سوادکوه- براساس بیانیه دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی، بنامین نتانیاهو در ابتدای دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفت: «بسیار اهمیت داشت که به اینجا بیاییم تا سیاست خود را روشن کنیم و به گونه ای عمل کنیم که هیچ سوء تفاهمی بین نیروهای ما وجود نداشته باشد.»

نخست وزیر اسرائیل همچنین گفت مصمم است به تحویل سلاح از سوریه و ایران به حزب الله لبنان پایان دهد و این دو کشور را متهم کرد که می خواهند جبهه جدیدی را علیه اسرائیل بگشایند.

رئیس جمهور روسیه نیز گفت: «‌سیاست روسیه در خاورمیانه همواره با بررسی خواهد بود.» وی گفت روسیه نمی خواهد به اسرائیل حمله کند.

پوتین گفت: «ما می دانیم و درک می کنیم که ارتش سوریه به طور کل در وضعی است که نمی تواند جبهه جدیدی بگشاید. سوریه فقط تلاش می کند استقلال خود را حفظ کند.»

دفتر نتانیاهو اعلام کرد او برای گفتگو درباره « نظامیان روسی در سوریه » و برای « مطرح کردن تهدیدها علیه اسرائیل درپی تقویت نظامی در عرصه سوریه و تحویل سلاح به حزب الله و دیگر سازمان های تروریستی » گفتگو کند.

نتانیاهو را در این سفر ژنرال گادی آیزنکت رئیس ستاد مشترک ارتش و ژنرال هرتزل هالوی رئیس دستگاه های اطلاعات نظامی اسرائیل همراهی می کند که این مسئله در یک دیدار دیپلماتیک کم سابقه است.

دیدار هیئت اسرائیلی از مسکو درحالی انجام می شود که آمریکا از هفته ها پیش در باره تقویت حضور نظامی روسیه در سوریه با هدف کمک به حکومت بشار اسد رئیس جمهوری روسیه نگران است.

مسکو در عین حال این مسئله را که تدابیر بیشتری را برای تقیت حضور خود در سوریه اتخاذ کرده است،‌ تکذیب کرد. مناقشه بین حکومت سوریه و نیروهای شورشی تاکنون به کشته شدن 250 هزار نفر منجر شده است.

کرملین در عین حال از حمایت خود از دمشق دفاع می کند و خواستار ائتلاف گسترده تری علیه گروه تروریستی داعش است که بخش هایی از عراق و سوریه را به تصرف خود در آورده است.

هفته گذشته،‌ مسکو و واشنگتن برای نخستین بار گفتگوی نظامی را در خصوص اوضاع سوریه آغاز کردند.

به نوشته روزنامه چپگرای هاآرتص،‌ دیدار نتانیاهو از مسکو «ظاهرا نشان دهنده بی اعتمادی به توان و خواست آمریکا برای محافظت از منافع امنیتی اسرائیل است.»

نخست وزیر اسرائیل قرار است همچنین نهم نوامبر (18 آبان) با باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا دیدار کند.


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : نتانیاهو با پوتین در کرملین دیدار کرد

نتانیاهو با پوتین در کرملین دیدار کرد

  • پربازدیدترین ها