پنج شنبه 23 آذر 1396 20:32:18

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 30760

تاریخ انتشار : 30/06/1394 - 18:54

شرایط دریافت تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی خرید اقساطی کالا

مدیر کل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: اعطای وام ۱۰ میلیون تومانی به زوجین علاوه بر حمایت از تولیدات داخلی به رفع مشکل زوج ها در خرید کالاهای مورد نیاز نیز کمک می کند.

شرایط دریافت تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی خرید اقساطی کالا

سوادکوه- عباس هاشمی مدیر کل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به طرح حمایتی دولت بر اساس تبصره 26 قانون بودجه سال 94 در قالب تسهیلات 10 میلیون تومانی به زوجین گفت: هدف از این طرح حمایت از تولید کنندگان داخلی بوده تا خریداران واقعی بتوانند کالای مورد نیاز خود را بصورت اقساطی تامین نمایند.

مدیر کل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به نحوه دریافت این تسهیلات افزود: فرایند دریافت تسهیلات 10 میلیون تومانی به این صورت است که متقاضیان به سامانه ازدواج بانک مرکزی مراجعه و با انتخاب گزینه تسهیلات کالایی و ثبت کد ملی، شناسه رهگیری دریافت می کنند.

وی ادامه داد: سپس با مراجعه به سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت با تولید کنندگان و فروشگاه های ارائه دهنده کالا آشنا و نسبت به انتخاب و طی نمودن مراحل بعدی شامل اعتبار سنجی ودریافت پیش فاکتور ودریافت کالا اقدام  می نمایند.

هاشمی تاکید کرد: در این شرایط دولت با تولیدکنندگان طرف بوده و پولی بین خریداران و فروشندگان مبادله نمی شود.

وی یادآور شد: عدم استفاده از منابع وتسهیلات بانکی بدلیل محدودیت های موجود ، این طرح را از سایر طرحها متمایز نموده و لذا با این روش و بدلیل عدم گردش وجوه نقدی جلوی هر گونه تقلب و صدور فاکتورهای صوری گرفته خواهد شد.

مدیر کل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی اضافه کرد: در این طرح  زوجین  با پرداخت سود معقول سالیانه اقدام به خرید کالای مورد نیاز خود می نمایند و در بین مشارکت کنندگان ، تولید کنندگانی هم هستند که با نرخ فروش نقدی اقدام به فروش اقساطی کالای تولیدی خود می نمایند.

وی اظهار کرد: آیین نامه اجرایی این طرح براساس قانونی است که به تصویب مجلس محترم رسیده  و چنانچه افرادی تمایل به استفاده  از این تسهیلات را نداشته باشند، می توانند از تسهیلات وام ازدواج بصورت نقدی و طرح خرید کالای مصرفی با دوام تا سقف خرید 8 میلیون تومان استفاده نمایند.

 


منبع : شاتا
دیدگاه شما در مورد : شرایط دریافت تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی خرید اقساطی کالا

شرایط دریافت تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی خرید اقساطی کالا