دوشنبه 03 اردیبهشت 1397 16:04:22

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 30698

تاریخ انتشار : 29/06/1394 - 16:17

سریع‌ترین دوچرخه ساخته شد +عکس

آیا تاکنون سریع‌ترین سرعتی که با یک دوچرخه طی کرده‌اید را اندازه گرفته‌اید؟ شاید 30 یا 40 کیلومتر بر ساعت حد نهایی سرعتی باشد که با دو چرخه به آن دست یافته‌اید. اما تیم AeroVelo دوچرخه جدیدی با نام SpeedBike را که بیشتر شبیه به یک گلوله شلیک شده است و لقب سریع‌ترین وسیله نقلیه انسانی را از آن خود کرده است.

سوادکوه- تیم AeroVelo دوچرخه جدیدی با نام SpeedBike را که بیشتر شبیه به یک گلوله شلیک شده است طراحی کرده که سرعت آن به 137.9 کیلومتر بر ساعت می‌رسد و لقب سریع‌ترین وسیله نقلیه انسانی را از آن خود کرده است.
 

این دوچرخه رکورد سریعترین وسیله نقلیه انسانی در جهان را شکست


این خبرها از نوادا، محل برگزاری رقابت سریع‌ترین وسیله نقلیه انسانی که در حال حاضر همچنان ادامه دارد منتشر شده است. در این رقابت شرکت کنندگان می‌توانند ابتدا از 8 کیلومتر طول مسیر به منظور رساندن سرعت به حد بالا استفاده کنند و سپس در سطح صاف 200 متری، سرعت نهایی آن‌ها ثبت و بررسی خواهد شد. در این مسیر 200 متری، AeroVelo توانست رکورد پیشین یعنی سرعت 133.78 کیلومتر بر ساعت را ارتقا دهد.
 

این دوچرخه رکورد سریعترین وسیله نقلیه انسانی در جهان را شکست


اگرچه این دوچرخه در ظاهر هیچ شباهتی به دوچرخه‌های معمولی ندارد اما بهره‌گیری از فضای بسته‌شده شبیه به گلوله در کنار مکان تعبیه شده به منظور درازکشیدن راکب باعث شده در کنار ترکیب وزنی، خصوصیات ایرودینامیکی و دیگر مشخصه‌های فیزیکی شاهد ثبت چنین سرعتی باشیم.
 

این دوچرخه رکورد سریعترین وسیله نقلیه انسانی در جهان را شکست


تیم یادشده اگرچه این رکورد را ثبت شده می‌بیند اما با توجه به اینکه این رقابت‌ها همچنان در جریان است امکان تغییر نتایج همچنان وجود دارد.

 


منبع : فارنت
دیدگاه شما در مورد : سریع‌ترین دوچرخه ساخته شد +عکس

سریع‌ترین دوچرخه ساخته شد +عکس

  • پربازدیدترین ها