دوشنبه 27 آذر 1396 10:11:05

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 3061

تاریخ انتشار : 07/12/1392 - 20:04

اختصاصی/لاریجانی در مراسم بزرگداشت حماسه 7 اسفند مردم شیرگاه:

تکیه امام(ره) به مردم بود/ مهمترین نقص پیشرفت ما اقتصاد است/ استفاده از مردم جوهر اقتصاد مقاومتی است

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: اگر امروز کسی انقلابی است باید توجه اش به تولید باشد، باید زمینه را برای تولید مهیا کند تا ایران قدرتمند شود.

تکیه امام(ره) به مردم بود/ مهمترین نقص پیشرفت ما اقتصاد است/ استفاده از مردم جوهر اقتصاد مقاومتی است

به گزارش سوادکوه آنلاین، دکتر علی لاریجانی رئیس قوه مقننه عصر امروز در مراسم بزرگداشت حماسه 7 اسفند مردم شیرگاه حضور یافت و حول سه محور مردم ، مذاکرات هسته ای و اقتصاد مقاومتی سخنرانی کرد.

وی در سخنانش با اشاره به انقلاب های مختلفی که در جهان به وقوع پیوست و با مقایسه آن با انقلاب اسلامی ایران گفت: بر خلاف انقلاب های دیگر که فقط عده ای محدود حضور پیدا می کنند در انقلاب ایران حرکت اصلی به دوش مردم بود.

لاریجانی با بیان اینکه تکیه امام (ره) بر مردم بود، افزود: وقتی روحانیت مردم را بیدار کرد، آن وقت انقلاب ما نوزج گرفت و مردم در صحنه حضور پیدا کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با ذکر اینکه تکیه گاه اصلی برای دفاع مقدس مردم بودند، خاطر نشان کرد: در حدوث انقلاب، در از سر راه برداشتن گروهک های ضد انقلاب و هم در دفاع مقدس تکیه بر مردم بود و این حضور مردم بود که ما را به موفقیت رساند.

رئیس قوه مقننه شرایط امروز را نسبت به گذشته بسیار متفاومت بیان کرد و ابراز داشت: در این 35 سال کشور ما پیشرفت زیادی کرد، دشمنان ما ادعا می کنند سیستم موشکی ما برای آنها خطر است و گاهی هم حرف هایی در مورد بمب هسته ای می زنند که البته بی خودی می گویند ولی یک چیزی در این میان واقعیت دارد و آن این است که ملت ایران در صنایع نظامی پیشرفت کرده و خود دشمنان ما نیز این قدرت را ندارند.

دکتر لاریجانی با اشاره به سخنان یک کارشناس غربی که گفته بود " ایران یک قدرت نوظهور در منطقه است و این قدرت توان پایداری در مقابل حمله نظامی را دارد و تغییر نکردن حکومت ایران با توجه به تحولات سریع منطقه نشان از اقتدار حکومت ایران است" اعلام کرد: حضور مردم در صحنه و تبعیت از رهبری  و پیشرفت های کشور در این 35 سال عوامل اقتدار ایران هستند.

وی در ادامه به پیشرفت های ایران در زمینه های مختلف اشاره کرد ودر خصوص  سنگ اندازی ها در مسئله هسته ای اذعان داشت: اگر ما رب گوجه تولید می کردیم هیچ وقت سنگ پیش پایمان نمی انداختند چون انرژی هسته ای تکنولوژی مهمی است مانع می شوند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انقلاب به دنبال صنایع بسته بسته ای نبود تاکید کرد: البته از قبل صنایع وابسته در کشور وجود داشت اما بعد از انقلاب وقتی مجبور شدیم روی پای خودمان بایستیم این موجب پیشرفت تکلونوژی شد.

رئیس قوه مقننه در بخش دیگری از سخنانش به مسائل کشورهای منطقه اشاره کرد و ضمن بیان اینکه اشغال عراق اشتباه بود اظهار کرد: حوادثی که در این چند سال اخیر رخ داده بی نظیر است، قریب 2 قرن دنیا در دست غربی ها بود ولی در این ده سال کنترل از دستشان خارج شده و تصمیم گیری های آمریکا در مسائل کشور های مختلف نظیر سوریه و مصر نشان دهنده این امر است.

لاریجانی گریزی هم به انقلاب های کشورهای اسلامی زد و بیان داشت: این انقلاب ها فرصت های مهمی است که امت اسلامی بتواند به جایگاه خود برسد و ایرانی ها هم به عنوان کسانی که پیش گام در این راه بودند یک وظیفه مهم دارند که نباید خسته شوند.

وی در بخش دیگری از سخنانش مشکلات کشور را به دو بخش درونی و بیرونی تقسیم کرد و ادامه داد: کشور بسیار پیشرفت کرده اما پیشرفت ایران یک نقص مهم دارد و آن هم در حوزه اقتصاد است.

رئیس قوه مقننه خاطر نشان کرد: علی رقم اینکه خدمات بسیارزیادی در خصوص امکانات رسانی و رفاه بخشی به روستاها و مناطق مختلف کشور شده ولی چرخه اقتصاد در کشور ما قوی نیست چرا که این چرخه طوری نبود که مردم را به صحنه بیاورد.

رئیس مجلس شورای اسلامی  با اعلام اینکه اقتصاد هنوز در دست دولت است  اضافه کرد: اوایل انقلاب اقتصاد دولتی بود و به خاطر همین صدمه دیدیم و با اینکه رهبری سیاست اصل 44 را ابلاغ کردند اما آن هم به درستی اجرا نشد و کارها به مردم واگذار نشد.

دکتر لاریجانی اعلام کرد: نقص مهم ما در اقتصاد این است که فکر کردیم با بخش دولتی می توان اقتصاد پویا ایجاد کرد.

وی در ادامه به بیان فواید خصوصی سازی در کشور پرداخت و آن را موجب پیشرفت در کشاورزی و اقتصاد دانست و با بیان اینکه در کشاورزی نزدیک خط خودکفایی هستیم، گفت: اگر برخی دخالتها نبود خود کفا شده بودیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی مشکلات اقتصاد ما را نشأت گرفته از مدیریت ناصحیح و جدی نگرفتن حضورمردم در حوزه اقتصاد دانست و تاکید کرد: جوهره اقتصاد مقاومتی این است که از مردم استفاده کنیم.

رئیس قوه مقننه به تشریح اقتصاد مقاومتی پرداخت و اذعان داشت: در اقتصاد مقاومتی دولت و مجلس باید نظارت کنند و کار را مردم انجام دهند و این یعنی به وجود آوردن رونق تولید که این رونق به دوش مردم است.

لاریجانی همچنین به قانون هدفمندی یارانه ها هم اشاره ای کرد و گفت: قانون خوب را اگر به درستی اجراء نکنیم ثمر بخش نیست، هدفمندی یارانه ها خوب اجرا نشد و به تولید ضربه زد.

وی در خصوص اقداماتی که مجلس برای پیشبرد اقتصاد مقاومتی باید انجام دهد متذکر شد: من بعید می دانم مشکل قانونی وجود داشته باشد، چون هر قانونی  که بر ای حضور مردم در اقتصاد نیاز بود تصویب شد.

رئیس قوه مقننه ضمن اشاره به جلسه مشترک سران قوا با مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی بیان کرد: در این زمینه رهبر انقلاب را بسیار مصمم دیدم، پس باید زمینه های این کا را فراهم کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: در شرایطی که امروز داریم مهم ترین مسئله این است که فضای تولید را در کشور به وجود بیاوریم و این تنها با کمک و حضور مردم انجام می شود.

لاریجانی با اشاره به تبلیغات دشمن در خصوص اینکه تحریم ها کمر ایران را شکانده است اظهار کرد: این توهم دشمن است که ایران به خاطر تحریم ها پای میز مذاکره نشت، مشکل ما تحریم نیست مشکل ما سیستم تولیدی کشور است .

وی افزود: قطعا ایران در این مذاکرات به دنبال این است که حقش حفظ شود و هرگز حاظر نیست هسته ای را ول کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر امروز کسی انقلابی است باید توجه اش به تولید باشد، باید زمینه را برای تولید مهیا کند تا ایران قدرتمند شود.

رئیس قوه مقننه در پایان خاطر نشان کرد: این یک ماموریت انقلابی برای ماست که لشگرش مردم است، هرگاه ایران را به رشد رساندیم دیگر کسی نمی تواند حرف های گردن کلفتی به شما بزند و این آورده تاریخی این دوره خواهد بود.دیدگاه شما در مورد : تکیه امام(ره) به مردم بود/ مهمترین نقص پیشرفت ما اقتصاد است/ استفاده از مردم جوهر اقتصاد مقاومتی است

تکیه امام(ره) به مردم بود/ مهمترین نقص پیشرفت ما اقتصاد است/ استفاده از مردم جوهر اقتصاد مقاومتی است