شنبه 02 تیر 1397 10:38:21

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 30586

تاریخ انتشار : 27/06/1394 - 15:54

واشنگتن اگزمینر:

همراهی اوباما با جان کری در جشن پیروزی برجام

رییس جمهور آمریکا روز گذشته با حضور در وزارت خارجه در جشن وزیر امور خارجه ایالات متحده و همکارانش که برای شکست جمهوریخواهان در عقیم گذاشتن برجام گرفته شده بود، شرکت کرد.

سوادکوه- وبگاه آمریکایی «واشنگتن اگزمینر» نوشت: اوباما رییس جمهور آمریکا  پنجشنبه گذشته با توقف کوتاه در وزارت خارجه در جشنی که از سوی «جان کری» وزیر خارجه آمریکا به مناسبت برجام برپا شده بود، شرکت کرد.

جان کری این جشن را با حضور کلیه همکاران حاضر در مذاکرات فشرده با ایران و دیگر قدرت‌های جهانی برپا داشت.

بر اساس این گزارش، توقف برای حضور در وزارت خارجه در برنامه‌های اوباما لحاظ نشده بود و به همین دلیل خبرنگاران مجوز ورود به وزارت خارجه را همراه با رییس جمهور آمریکا نداشتند و به همین خاطر بیست دقیقه در خودروی ون منتظر رییس جمهور ماندند تا او مجددا در معیت کاروان موتوری به آن‌ها پیوسته و عازم کاخ سفید شود.

این وبگاه آمریکایی نوشت: اوباما توقف برنامه ریزی نشده خود را در حالی انجام داد که بعد از حضور در جلسه کمیته سناتورهای دموکرات  که پشت درهای بسته انجام شد عازم کاخ سفید بود.

سنای آمریکا روز پنج‌شنبه در آخرین روز فرصت 60 روزه کنگره برای اعلام نظر در مورد توافق هسته‌ای، بار دیگر برای بررسی برنامه جامع اقدام مشترک تشکیل جلسه داد و در نهایت برای سومین بار نتوانست طرح کفایت بررسی و رد برجام را تصویب کند. با این حساب باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا امکان اجرای توافق را بدون آنکه نیازی به استفاده از حق وتو داشته باشد، یافته است.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : همراهی اوباما با جان کری در جشن پیروزی برجام

همراهی اوباما با جان کری در جشن پیروزی برجام

  • پربازدیدترین ها