یکشنبه 03 تیر 1397 11:55:36

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 30567

تاریخ انتشار : 27/06/1394 - 10:32

نقش پشت پرده انگلیس در جنگ یمن

روزنامه گاردین در مقاله ای با عنوان " یمن و رسوایی فروش تسلیحات انگلیسی به عربستان " به بررسی نقش پشت پرده انگلیس در دامن زدن به جنگ یمن پرداخت.

 نقش پشت پرده انگلیس در جنگ یمن

سوادکوه- روزنامه گاردین در مقاله خود نوشت: عرب ها حق دارند که رضایت و سکوت غربی ها در قبال تحولات یمن را در کانون توجهات خود قرار بدهند ولی واقعیت فقط منحصر به رضایت و سکوت نمی شود بلکه امور خطرناک دیگری نیز در کار است. 
 
گاردین افزود: انگلیس با یک دست کمک های پزشکی و غذایی به یمنی ها می دهد و با دست دیگرش تسلیحات و مهمات و فناوری نظامی در اختیار عربستان و متحدانش برای حمله به یمن می گذارد. 
 
این روزنامه تاکید کرد: دولت انگلیس به خوبی می داند که حمایت تسلیحاتی اش از عربستان باعث تشدید درگیری ها و افزایش احتمال ارتکاب جنایات جنگی خواهد شد. 
 
روزنامه گاردین فاش کرد: از آغاز درگیری ها در یمن در مارس 2015 میلادی تاکنون، دولت انگلیس 37 مجوز برای صادرات محموله های نظامی و تسلیحاتی به عربستان صادر کرده است ولی از فاش کردن محتوای این محموله ها برای پارلمان امتناع می کند. 
 
گاردین از دولت انگلیس به علت توجیه فروش تسلیحات خود به عربستان برای کشتار مردم یمن و تخریب زیرساخت های نظامی و غیرنظامی این کشور انتقاد کرد و نوشت: دولت انگلیس ادعا می کند که عربستان تضمین داده است که عملیات نظامی اش در یمن منطبق با قانون بین الملل است . 
 
به نوشته این روزنامه، انگلیس اواخر سال 2014 میلادی معاهده تجارت اسلحه سازمان ملل متحد را امضا کرد؛ معاهده ای که امضاء کنندگان آن ملزم به متوقف کردن صادرات تسلیحاتی خود به هر کشور و گروهی در صورت وجود احتمال نقض حقوق بشر، آزادی ها و قانون بین الملل هستند. 


منبع : العالم
دیدگاه شما در مورد : نقش پشت پرده انگلیس در جنگ یمن

 نقش پشت پرده انگلیس در جنگ یمن

  • پربازدیدترین ها