جمعه 31 فروردین 1397 07:16:03

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 30565

تاریخ انتشار : 27/06/1394 - 09:51

شورای امنیت آرامش در مسجدالاقصی را خواستار شد

شورای امنیت سازمان ملل متحد با ابراز نگرانی شدید از تشدید تنش در قدس اشغالی، آرامش و حفظ وضعیت تاریخی موجود در مسجدالاقصی را خواستار شد.

شورای امنیت آرامش در مسجدالاقصی را خواستار شد

سوادکوه- به نقل از خبرگزاری فرانسه، در پی حملات مکرر صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی و درگیری با فلسطینیان در روزهای اخیر و هشدارهای بین المللی درباره احتمال بالاگرفتن این درگیری‌ها، شورای امنیت سازمان ملل، روز پنجشنبه نشست ویژه‌ای را درباره مسجدالاقصی تشکیل داد.

اعضای پانزدگانه شورای امنیت در بیانیه‌ای «نگرانی عمیق خود را از تشدید تنش در بیت‌المقدس» ابراز کردند و خواستار «خویشتن‌داری، اجتناب از اقدامات و سخنرانی‌های تحریک‌آمیز و حفظ وضعیت تاریخی موجود در مسجدالاقصی در حرف و در عمل، شدند.»

اعضای شورای امنیت در بیانیه خود همچنین «احترام به قوانین بین‌المللی و حقوق بشر» را خواستار شدند و از «همه طرفها خواستند به منظور کاهش تنش همکاری کنند و به خشونت در اماکن مقدس در بیت‌المقدس تحریک نکنند.»

بر اساس وضعیتی که از سال 1967 در خصوص مسجدالاقصی در بیت المقدس برقرار شده، ‌اردن حافظ این مکان مقدس محسوب می‌شود. وضعیت موجود به مسلمانان فلسطینی اجازه می‌دهد شبانه روز در هر ساعتی به صحن مسجد الاقصی دسترسی داشته باشند و یهودیان نیز در برخی ساعات می‌توانند وارد این مکان شوند اما حق برگزاری مراسم مذهبی را ندارند.

نیروهای رژیم صهیونیستی و شهرک‌نشینان از یکشنبه گذشته به بهانه نزدیکی اعیاد سال نوی یهودیان به مسجدالاقصی یورش برده و با نمازگزاران درگیر شده‌اند. با افزایش موج تنش‌ها در اطراف مسجدالاقصی فلسطین و برخی کشورهای عربی وغربی یورش شهرک نشینان را محکوم کردند.

یورش شهرک‌نشینان به مسجد الاقصی به شکل کنونی از سال 1969 گذشته تاکنون بی‌سابقه بوده و رژیم صهیونیستی تاکنون هیچ اقدامی را برای توقف تنش‌ها اتخاذ نکرده و در قبال این اقدامات سکوت کرده است.


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : شورای امنیت آرامش در مسجدالاقصی را خواستار شد

شورای امنیت آرامش در مسجدالاقصی را خواستار شد

  • پربازدیدترین ها