چهار شنبه 27 دی 1396 06:51:44

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 3051

تاریخ انتشار : 06/12/1392 - 08:43

مدال صهیونیست ها بر گردن خانم صدراعظم/ ایران، محور گفتگوها

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان،دیشب در رأس هیئتی بلندپایه مرکب از شانزده وزیر کابینۀ خود وارد سرزمین های اشغالی شد.

مدال صهیونیست ها بر گردن خانم صدراعظم/ ایران، محور گفتگوها

سوادکوه- آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان،دیشب در رأس هیئتی بلندپایه مرکب از شانزده وزیر کابینۀ خود وارد سرزمین های اشغالی شد.

 

مرکل که اکنون در سرزمین‌های اشغالی به سر می‌برد در ضیافت شام بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، حضور پیدا کرد.

 

در ملاقات مرکل با نخست وزیر و رهبران رژیم صهیونیستی، پروندۀ اتمی ایران و مذاکرات صلح با فلسطینیان محور گفتگوها خواهد بود.

 

به گزارش رویترز، نتانیاهو پیش از دیدار با مرکل با تکرار ادعاهای خود علیه ایران گفت: برنامه هسته ای ايران بزرگترین تهدید برای امنیت جهانی است.

 

این مقام صهیونیستی افزود: باید راههای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح های هسته ای مورد بحث قرار گیرد و من باور دارم که برنامه هسته ای ایران بزرگترین چالش برای امنیت دنیا است.

 

نتانياهو اضافه کرد: آلمان و قدرتهای جهان باید یک سیاست غیرقابل انعطاف با جمهوری اسلامی را پیش بگیرند که به این کشور اطمینان دهند که مذاکره نمی تواند راهی برای پیشبرد برنامه هسته ای باشد.


بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی پیش از ورود آنگلا مرکل و همراهانش به تل آویو، از صدراعظم آلمان به عنوان دوست اسرائیل یاد کرد که به گفتۀ او بارها با تحریم این کشور توسط دول خارجی مخالفت کرده است.

 

دفتر نخست وزیر اسرائیل تصریح کرده است که آنگلا مرکل در جریان سفرش به اسرائیل قراردادهای متعدد همکاری در زمینه های امنیتی، دیپلماتیک، اقتصادی، علمی، فرهنگی و حقوقی با اسرائیل امضا خواهد کرد.

 

 

طبق گزارش ها مذاکرات جاری اتمی میان شش قدرت جهانی و جمهوری اسلامی ایران از جمله موضوع های مهم گفتگو میان رهبران اسرائیل و آلمان خواهد بود.


دیروز بار دیگر، بنیامین نتانیاهو، از روند مذاکرات اتمی میان ایران و شش قدرت جهانی ابراز نگرانی کرد و افزود که در این مذاکرات دولت تهران تاکنون همه چیز به دست آورده، بی آنکه عملاً امتیازی بدهد.


در خصوص مذاکرات صلح خاورمیانه، صدراعظم آلمان همانند تمام رهبران اروپایی از تلاش های جان کری، وزیر امور خارجۀ آمریکا، برای عملی شدن توافقات صلح میان اسرائیل و فلسطین پشتیبانی می کند.

 

به گزارش دویچه وله، مرکل پیشتر گفته است: ما در اسرع زمان ممکن نیاز به یک راه‌حل دو دولتی داریم که در یک طرف دولت یهودی اسرائیل و در طرف دیگر دولت فلسطین قرار دارد.

 

 

نتانیاهو نیز پیشتر مدعی شده بود که نه تداوم شهرک‌سازی‌ها بلکه امتناع فلسطینی‌ها از به رسمیت شناختن اسرائیل مانع از دستیابی به توافق می‌شود.

 

آلمان و اسرائیل هر ساله گفتگوها و مشورت های دوجانبه ای انجام می دهند. در دسامبر سال 2012 این گفتگوها در برلین صورت گرفت.

 

سه شنبه آنگلا مرکل پیش از بازگشت به آلمان مدالی از سوی شیمون پرز رئیس رژیم صهیونیستی، دریافت خواهد کرد.

 

101


منبع : جام
دیدگاه شما در مورد : مدال صهیونیست ها بر گردن خانم صدراعظم/ ایران، محور گفتگوها

مدال صهیونیست ها بر گردن خانم صدراعظم/ ایران، محور گفتگوها