جمعه 04 اسفند 1396 12:00:35

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 30474

تاریخ انتشار : 25/06/1394 - 17:57

اولین تلویزیون 8K دنیا توسط شارپ عرضه می‌شود

هرچند هنوز محتوای کافی برای پشتیبانی از تلویزیون‌های 4K وجود ندارد، اما شارپ تصمیم گرفته تا پا را فراتر گذاشته و اولین تلویزیون 8K دنیا را روانه‌ی بازار کند.

سوادکوه- شارپ وعده داده که ماه آینده‌ی تلویزیون 8K این شرکت با قیمت ۱۶ میلیون ین معادل ۱۳۳ هزار دلار روانه‌ی بازار خواهد شد. این تلویزیون که با نام مدل LV-85001 شناخته می‌شود اولین تلویزیون 8K دنیا است که وارد بازار مصرف کننده می‌شود.
 

شارپ اولین تلویزیون 8K دنیا را عرضه می‌کند


از آنجایی که این نمایشگر فاقد تیونر داخلی است نمی‌توان آن را جزو شاخه‌ی تلویزیون‌ها دانست. همچنین از آنجایی که هنوز محتوای 8K در دسترس نیست، این تلویزیون بیشتر برای آزمایش‌های مختلف بیشتر استفاده خواهد شد. البته شارپ فناوری ارتقاء رزولوشن تصویر را در این نمایشگر جای داده است تا بتوان محتواهای ضبط شده با رزولوشن پایین‌تر را در آن ارتقاء داده و در رزولوشن 8K مشاهده کرد.

همچنین شارپ، شرکت‌ها، سازمان‌ها و مراکز بزرگ را مخاطب این نمایشگر می‌داند که می‌توانند درآن تبلیغات یا محتوای مورد نظر خود را در رزولوشن 8K یا ۷۶۸۰ در ۴۳۲۰ پیکسل به نمایش درآورند. تراکم این نمایشگر ۸۵ اینچ به ۱۰۴ پیکسل در اینچ می‌رسد.

جالب است بدانید که اگر بخواهید محتوای 8K را به این تلویزیون ارسال کنید باید از چهار درگاه HDMI همزمان استفاده کنید تا پهنای باند مورد نیاز برای این رزولوشن فراهم شود.

شارپ از پنل‌های IGZO با نسبت کنتراست ۱۰۰٫۰۰۰:۱ در این نمایشگر استفاده کرده و زاویه‌ی دید آن را نیز ۱۷۶ درجه اعلام کرده است. این تلویزیون از ۳۱ اکتبر برای فروش در دسترس قرار می‌گیرد و قرار است در نمایشگاه CEATEC نیز به نمایش عموم درآید.


منبع : زومیت
دیدگاه شما در مورد : اولین تلویزیون 8K دنیا توسط شارپ عرضه می‌شود

 اولین تلویزیون 8K دنیا توسط شارپ عرضه می‌شود