جمعه 07 اردیبهشت 1397 07:33:20

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 30462

تاریخ انتشار : 25/06/1394 - 14:51

روحانی به فرانسه می‌رود

نخست وزیر فرانسه اعلام کرد رئیس جمهور ایران دعوت برای سفر به پاریس را پذیرفته است و دو ماه دیگر به این کشور سفر می‌کند.

سوادکوه- به نقل از پایگاه خبری شبکه پرس تی وی، مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه می‌گوید حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، دعوت برای سفر به پاریس را پذیرفته است.

وی روز سه‌شنبه در پارلمان فرانسه گفت فرانسوا اولاند، رئیس جمهور این کشور، ماه نوامبر (آبان) میزبان حسن روحانی خواهد بود.
 
والاس به نقش مهم ایران در منطقه اشاره کرد و گفت تهران می‌تواند نقشی مثبت در «یافتن راه‌حل سیاسی» بحران مرگبار کنونی در سوریه ایفا کند.
 
در همین حال، قرار است یک هیات اقتصادی از فرانسه هفته آینده به تهران سفر کند.
 
لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه، در سفر ماه گذشته به تهران، دعوت‌نامه پاریس را به حسن روحانی تسلیم کرده بود.
 
وی در آن سفر گفته بود پس از توافق هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی، فرانسه مایل است مناسبات دوجانبه خود با جمهوری اسلامی ایران را گسترش دهد.
 
فابیوس گفت: «با امضای موافقتنامه جدید (هسته ای) - و رفع تحریم ها - فرانسه قصد دارد در صورت تمایل ایران در حوزه‎های گوناگون از جمله سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، حضور بیشتری (در ایران) داشته باشد.»
 
ایران و گروه 1+5 شامل آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه و چین به اضافه آلمان در تاریخ 23 تیر در وین بر سر برنامه هسته‌ای ایران به جمع‌بندی رسیدند.
 
براساس این جمع‌بندی، ایران در جامعه بین‌الملل به عنوان یک قدرت هسته‌ای شناخته شده و در ازای لغو تحریم‌های سازمان ملل، اتحادیه اروپا و آمریکا، بخش‌هایی از فعالیت‌ هسته‌ای خود را محدود می‌کند.

منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : روحانی به فرانسه می‌رود

روحانی به فرانسه می‌رود

  • پربازدیدترین ها