یکشنبه 03 تیر 1397 19:05:18

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 30455

تاریخ انتشار : 25/06/1394 - 12:32

فرزند ملا‌عمر با ملا‌منصور بیعت کرد

منابع نزدیک به طالبان افغانستان اعلام کردند: اختلاف بر سر جانشینی ملا‌عمر به پایان رسیده و «ملا عبدالمنان» برادر و «ملا یعقوب» پسر ملاعمر با «ملا اختر منصور» بیعت کردند.

سوادکوه- داون نوشت: منابع نزدیک به طالبان افغانستان اعلام کردند که اختلاف بر سر جانشینی ملا‌عمر به پایان رسیده و «ملا عبدالمنان» برادر و «ملا یعقوب» پسر ملاعمر با «ملا اختر منصور» رهبر جدید این گروه، بیعت کردند.

در همین حال، «ذبیح‌الله‌مجاهد» سخنگوی طالبان افغانستان در بیانیه‌ای اظهار داشت: با حل اختلاف بر سر رهبری طالبان و تثبیت موقعیت «ملا‌اختر منصور» مسیر مذاکرات صلح با دولت افغانستان نیز هموار می‌شود.

وی افزود: علما برای وحدت بین طالبان میانجیگری کردند که سبب شد برادر و فرزند ملا‌عمر رهبری ملا‌اختر‌منصور را بپذیرند.

حل اختلاف بین طالبان در حالی انجام می‌شود که سفرای انگلیس و آمریکا در امور افغانستان و پاکستان برای آغاز دوباره مذاکرات صلح تلاش می‌کنند.

چندی پیش فرزند رهبر سابق طالبان افغان خطاب به اعضای این گروه اطمینان داده بود که پدرش کشته نشده بلکه به مرگ طبیعی مرده است.

نخستین دور گفت‌وگوهای هیئت‌های نمایندگی طالبان و دولت افغانستان با نظارت چین و آمریکا پانزدهم تیرماه در پاکستان برگزار شد و طرفین توافق کردند که در دور دوم مذاکرات، فهرستی از همه مسائل پیشنهادی خود را به طرف مقابل ارائه دهند..

دور قبلی مذاکره طالبان با نمایندگان دولت افغانستان که در منطقه «مری» نزدیک اسلام‌آباد پایتخت پاکستان انجام شد با مشروط کردن هر نوع توافق به خروج نیروهای خارجی از افغانستان بی‌نتیجه پایان یافت.

محل برگزاری دور دوم این گفت‌وگوها مشخص نشده، اما مقامات دو کشور از برگزاری این دور از مذاکرات در چین خبر دادند.

«سرتاج عزیز» مشاور امنیت ملی و امور خارجه نواز شریف نخست وزیر پاکستان چندی پیش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی 3 ماه آینده پیشرفت‌های خوبی در زمینه مذاکره طالبان با دولت افغانستان خواهیم داشت.

بعد از انتشار خبر کشته شدن ملا‌عمر رهبر طالبان مذاکره با این گروه به حالت تعلیق درآمد و تاکنون به صورت جدی پیگیری نشده است.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : فرزند ملا‌عمر با ملا‌منصور بیعت کرد

فرزند ملا‌عمر با ملا‌منصور بیعت کرد

  • پربازدیدترین ها