یکشنبه 03 تیر 1397 11:59:06

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 30437

تاریخ انتشار : 24/06/1394 - 22:49

به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی(ع) با حضرت فاطمه(س) برگزار شد

جشن گلریزان ازدواج در سوادکوه+تصاویر

به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی(ع) با حضرت فاطمه(س) جشن گلریزان ازدواج در سوادکوه برگزار شد.

جشن گلریزان ازدواج در سوادکوه+تصاویر

به گزارش سوادکوه آنلاین صبح امروز به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی(ع) با حضرت فاطمه(س) با حضور مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) مازندران، جمعی از مسئولان شهرستان و خیرین جشن گلریزان ازدواج در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سوادکوه برگزار شد.

در ابتدای مراسم محمود ضیاء سراجی، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) سوادکوه ضمن تبریک به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی(ع) با حضرت فاطمه(س) و تقدیر از زحمات خیرین با اشاره به برگزاری این جشن گفت: این مراسم با هدف تهیه جهیزیه 13 نفر از نوعروسان تحت حمایت و نیازمند کمیته امداد با همکاری اصناف و مراکز نیکو کاری شهرهای پل سفید و زیراب برگزار گردید.

در ادامه حجت الاسلام احمد قربانی  امام جمعه پل سفید در بخشی از سخنانش با اشاره به ازدواج سفید و مشکلات جامعه کنونی در امر ازدواج اظهار کرد: انسان های تنوع طلب هیچگاه نمی توانند عاشق شوند و معنای امید و زندگی را درک نمی کنند.

وی افزود: توجه به مسائل فرهنگی که در راس آن ازدواج است باعث اصلاح جامعه  می شود که این امر همت و یاری مسئولان را می طلبد.

امام جمعه پل سفید با اشاره به جایگاه کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: بهترین روش توزیع عادلانه و صادقانه برای کمک های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) است که یادگار امام راحل است که باید بعد فرهنگی آن نیز تحقق یابد.

 تیمور طهماسب پور،مدیرکل کمیته امداد استان مازندران نیز در سخنانی با اشاره به وضعیت اقتصادی جامعه بیان کرد: وضعیت اقتصادی دهک های پائین جامعه مناسب نیست در این استان سر سبز به عنوان دستگاه حمایتی 66000 خانوار تحت پوشش داشته باشیم حال آنکه دستگاههای دیگر حمایتی هستند که به این آمار اضافه می شود.

وی در خصوص افراد تحت پوشش کمیته امداد استان مازندران خاطر نشان کرد: کمیته امداد در استان مازندران 11 هزار دانش آموز و دانشجو، 5 هزار یتیم و 2 هزار بیمار صعب العلاج تحت پوشش خود دارد.

مدیرکل کمیته امداد استان مازندران افزود: از 2 هزار بیمار صعب العلاج هزار نفر زمین گیر  هستند و هزار نفر به تبع از آنان پرستاری می کند که عملا 2 هزار نفر از کارافتاه اند.

طهماسب پور ادامه داد: در استان بیش از هزار دختر نامزد کرده و عقد کرده داریم که آموزش 30 الی 40 ساعته کمیته امداد را طی کرده اند و در نوبت دریافت جهیزیه هستند.

وی با بیان اینکه کدامیک از مسئولان حاضر است دخترش به خاطر نداشتن جهیزیه ازدواجش به تاخیر بیافتد، اظهار کرد: طولانی شدن مدت دوران نامزدی و عقد چه بسا  باعث اختلاف و بروز مشکلات برای زوجین می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان مازندران با اشاره به مشکلات جوانان و بالا رفتن سن ازدواج گفت: یکی از موانع  اختلاف طبقاتی است که باید توسط مسئولان رفع شود.

طهماسب پور تصریح کرد: رشد جمعیتی استان مازندران 1/2 درصد است ولی در سوادکوه شاهد رشد منفی هستیم و 85 درصد از جمعیت تحت پوشش سوادکوه سالمند هستند و علت آن را باید مهاجرت قشر جوان دانست.

وی در خصوص راهکار اجرایی برای جلوگیری از رشد منفی بیان کرد: باید اقدامات هدفمند در جهت جلوگیری از مهاجرت جمعیت سوادکوه انجام شود  و  در قدم بعدی اقدامات به مهاجرت معکوس منجر شود.

مدیرکل کمیته امداد استان مازندران با بیان اینکه از توجه به بیمه اجتماعی غافل شدیم ، تصریح کرد: همه کشورها که مشکل سالمندان را حل کردند علت آن توجه به بیمه اجتماعی بود و در این راستا کمیته امداد مازندران نیز 12 هزار و 700 خانوار عشایری روستایی  را تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار داد و در نظر دارد که 3 هزار سرپرست خانوار را نیز تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار دهد.

تقدیر از خانواده های موفق تحت پوشش کمیته امداد و اجرای موسیقی محلی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

در پایان مراسم مبلغ 550 میلیون ریال  توسط خیرین برای تهیه جهیزیه این 13 نو عروس جمع آوری شد.

برای دیدن تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنیددیدگاه شما در مورد : جشن گلریزان ازدواج در سوادکوه+تصاویر

جشن گلریزان ازدواج در سوادکوه+تصاویر

  • پربازدیدترین ها