پنج شنبه 31 خرداد 1397 22:21:05

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 30318

تاریخ انتشار : 22/06/1394 - 10:02

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی:

جاسازی برنج خارجی در کیسه برنج ایرانی خیانت به کشاورز است

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی بیان کرد: جاسازی برنج خارجی در کیسه برنج ایرانی خیانت به کشاورز است.

جاسازی برنج خارجی در کیسه برنج ایرانی خیانت به کشاورز است

سوادکوه- سيدهادي حسيني  با بيان اينکه جاسازي برنج خارجي درکيسه هاي برنج ايراني از سوي هرشخصي که صورت گيرد خيانت به کشاورزي کشور است،گفت: کشاورز با مشقت و رنج فراوان اين محصول استراتژ‍يک  را کشت مي کند و در واقع برنج ساده شده کلمه "به رنج" است، که بي عدالتي است که آن را به هر منظوري با برنج خارجي مخلوط و به بازار عرضه کنند.

از بين رفتن اعتماد مصرف کننده با مخلوط کردن برنج

 

نماينده مردم سواد کوه، قائمشهر و جويبار در مجلس شوراي اسلامي با تاکيد بر اينکه مخلوط کردن برنج اعتماد مصرف کننده را ازبين خواهد برد که زيان  آن متوجه کشاورز زحمتکش مي شود،افزود: کشاورز با تمام وجود تلاش کرده براي اينکه محصول خوبي را توليد و به بازار عرضه کند تا توسط مصرف کننده مصرف شود، طعم بي نظير برنج طارم مازندران، دم سياه و... که محصول دست کشاورز بوده و با طعم و عطر بسيار مناسبي توليد مي شود نبايد با برنج بي کيفيت خارجي قاطي شود.

 

حسيني با بيان اين نکته که خريد تضميني برنج از سوي دولت در زمان و با قيمت مناسب صورت گرفت، ادامه داد: در زمينه خريد تضميني مشکل محسوسي وجود نداشت و بر اساس مذاکرات صورت گرفته مقرر شده تا زماني که برنج کشاورز به بازار عرضه نشده و به فروش نرسيده  واردات نداشته باشيم، که البته در صورت احساس نياز به  همان اندازه  بايد با نظارت وزارت جهادکشاورزي وارد شود.

 

 حمايت دولت براي مناسب سازي قيمت برنج داخلي

 

عضو مجمع نمايندگان استان مازندران با تاکيد براينکه کيفيت برنج ايراني خوب و مناسب با ذائقه مردم است، تصريح کرد: ذائقه ايراني با توجه به وضعيت آب و هوايي با برنج داخلي همراه است که دراين راستا بسياري از مشکلات گوارشي در کشور ناشي از برنج هاي نامرغوب خارجي است.

 

عضوکميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه دولت بايد براي مناسب سازي قيمت برنج داخلي  کمک کند، اظهارداشت: دراين صورت به کشاورز فشار وارد نمي شود و مصرف کننده با قيمت مناسب نياز خود را تامين مي کند، که البته  در دنيا از توليد کننده حمايت مي شود تا شکاف بين بازار و توليد را جبران کرده و توليدکننده آسيب نبيند.


منبع : خانه ملت
دیدگاه شما در مورد : جاسازی برنج خارجی در کیسه برنج ایرانی خیانت به کشاورز است

جاسازی برنج خارجی در کیسه برنج ایرانی خیانت به کشاورز است

  • پربازدیدترین ها