چهار شنبه 30 خرداد 1397 13:56:26

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 30317

تاریخ انتشار : 22/06/1394 - 09:50

دبیر مجمع نمایندگان استان مازندران:

برجام باید براساس قانون در مجلس بررسی ‌شود

دبیر مجمع نمایندگان استان مازندران اظهار کرد: برجام باید براساس قانون در مجلس بررسی ‌شود.

برجام باید براساس قانون در مجلس بررسی ‌شود

سوادکوه- کمال عليپور امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران درباره بررسي توافقات برجام در مجلس، اظهار کرد: براساس قانون اساسي تمامي موافقت‌نامه‌ها و توافق‌نامه‌ها بايد به تاييد مجلس برسد و آنهايي که اعتقاد دارند برجام نبايد در مجلس تصويب شود سخت در اشتباه هستند.

نماينده مردم‌ شهرهاي قائم‌شهر، سيمرغ، سوادکوه و جويبار در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه عده‌اي قبل از اظهارنظر درباره تصويب برجام در مجلس بايد به قانون اساسي توجه کنند، بيان کرد: قانون اساسي به عنوان قانون مرجع کشور مورد تاييد همه اقشار جامعه است و مقام معظم رهبري نيز درباره تصويب برجام در مجلس نظر منفي تاکنون نداشته‌اند.

وي با اشاره به اينکه همان‌گونه که دولت بايد توافق‌نامه را با تاييد مجلس انجام دهد در اين راستا بايد دولت با تاييد مجلس برجام را عملي کند، خاطرنشان کرد: چهارچوب قانوني توافق‌نامه‌هايي که توسط دولت انجام مي‌شود بايد رعايت شود تا در آينده با مشکلاتي رو به رو نشويم.

عليپور با تاکيد بر اينکه توافق برجام مي‌تواند يک توافق تاريخي براي کشور رغم بزند، تصريح کرد: در اين توافق نبايد حق و حقوق ملت ايران از بين برود زيرا در اين توافق موضوعات مختلفي در آن شکل گرفته است که بايد حتما چشم و زبان نظام که مجلس است در اين راستا بررسي‌هاي لازم را انجام دهد.

وي ادامه داد: اکنون کميسيون ويژه برجام در حال تشکيل است و دولت هم بايد در اين زمينه لايحه را ارائه کند تا اقدامات لازم شکل گيرد.

نماينده مردم‌ شهرهاي قائم‌شهر، سيمرغ، سوادکوه و جويبار در مجلس شوراي اسلامي افزود: در کميسيون ويژه برجام تمامي گروه‌هايي که در توافقات دخيل بوده‌اند اعم از گذشته و حال، براي بررسي برجام دعوت شده‌اند تا با تصميمات مناسب از حقوق ملت ايران در اين توافق دفاع کنند.

وي با بيان اينکه تصميمات کميسيون ويژه برجام در اين هفته نهايي مي‌شود، متذکر شد: هفته آينده در صحن علني مجلس فقط براي بررسي توافق برجام مطرح مي‌شود اما لازمه انجام برجام براي توافقات و جاهايي که نياز به تغييرات دارد بايد دولت لايحه خود را ارائه کند.

عليپور در پايان با تاکيد بر اينکه بايد دولت حتما لايحه خود را درباره توافق برجام به مجلس ارائه کند، گفت: حتما دولت بايد لايحه خود را ارائه کند زيرا راي‌گيري بدون لايحه دولت اقدام غيرقانوني است.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : برجام باید براساس قانون در مجلس بررسی ‌شود

برجام باید براساس قانون در مجلس بررسی ‌شود

  • پربازدیدترین ها