چهار شنبه 05 اردیبهشت 1397 07:34:22

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 30316

تاریخ انتشار : 22/06/1394 - 10:05

به بهانه اكران فيلم مزارشريف

بی مهری های مسئولان به ديپلمات شهيد سوادكوهی اين حادثه

شهدا مايه خير و بركت جامعه هستند و نكوداشت ياد آن ها ما را در قدم گذاشتن در راهشان كمك مي كند ،همه به شهدا مديونيم و پيروزي هاي جمهوري اسلامي ايران در اين سي و اندي سال به بركت و جود اين شهيدان است.

بی مهری های مسئولان به ديپلمات شهيد سوادكوهی اين حادثه

سوادکوه- ديپلمات شهيد حاج رشيد پارياوفلاح كه در 28 اسفند سال 1340 در خانواده اي مذهبي در روستاي اوريم سوادکوه چشم به جهان گشود جزو مفاخر اين سرزمين محسوب مي شود.
حدود يك ماه قبل سالروز شهادت ديپلمات  سوادكوهي جمهوري اسلامي ايران در افغانستان بود كه در دنيا به حادثه مزار شريف معروف شد ،حادثه اي كه با وجود تلخي فراوان برگ زريني شد بر كارنامه درخشان سوادكوه ،كه بزرگان زيادي در راه سرافرازي ايران اسلامي تقديم انقلاب و آرمان هاي امام تقديم كرده است.


وقتي گفته مي شود مردم سوادكوه ولايت مدارند اساس اين صحبت ها به دليل وجود نمونه هاي فراوان از اين دست مي باشد ،كه با وجود گذشت سالهاي متمادي از انقلاب، اين مردم نجيب همچنان بر آرمان هاي امام راحل استوارند ،گواه اين مدعا شهداي زياديست كه از اين خطه هر ساله تقديم نظام و انقلاب مي شود.


اما نكته اي كه سبب شد تا حادثه مزار شريف را ورق بزنيم اكران فيلم مزار شريف در سينماهاي كشور و آشنايي مردم با اين شهدا مي باشد و باوجود سعي مسئولين دولت جهت معرفي اين شهدا به مردم و خصوصا جوانان ،تنها ديپلمات شهيد شهرستان سوادكوه در زادگاهش براي بسياري خصوصا نسل جوان ناشناخته است.


 با وجود همه مراسماتي كه در سطح كشور صورت پذيرفت ولي مسئولين ارشد شهرستان سوادكوه در سالروز شهادت وي هيچ اقدامي انجام ندادند، در صورتي كه در همان روز رييس جمهور دكتر روحاني  از خانواده هاي شهداي ديپلمات ديدار كرد و اين موضوع در رسانه هاي دنيا بازتاب داشت.


فراموشي بزرگان و مفاخر شهرستان هاي سوادكوه و سوادكوه شمالي كم كم تبديل به عادتي در ميان مسئولين مي شود همان گونه كه در روز خبرنگار كمترين نگاه ها به سمت شهيد ساجدي خبرنگار فقيد شيرگاهي مي رود (كه در بخش ديگري به صورت جداگانه به آن مي پردازيم)در سوادكوه اين موضوع كمي پررنگ تر جلوه مي كند مگر مي شود كسي شهيد پارياو را نشناسد و از از او نشنيده باشد هنوز زمان زيادي از شهادت اين شهيد والامقام نگذشته كه به فراموشي سپرده شود و از ياد مسئولين رود.


21 شهريور روزي بود كه شهادت آنان از رسانه ها اعلام شد و امام خامنه اي 3روز عزاي عمومي در کشور اعلام کردند و پيکر آنان 24 شهريور 77 به تهران منتقل شد و بعد از نماز جمعه با حضور مبارک امام خامنه اي تشييع با شکوه و بي نظيري شد.


 حال با همه اين گفته ها كه در طول ساليان زياد بارها و بارها گفته شد و در بسياري از موارد شنيده نشد ، اميد است مسئولين ارشد شهرستان سوادكوه هرچه بيشتر ياد و خاطره اين شهيد بزرگوار را زنده كنند و با كمك گرفتن از خانواده وي در راستاي شناخت هرچه بيشتر مردم با خط مشي زندگي حاج رشيد اهتمام نمايند ،چرا كه يكي از راه هاي مقابله با هجمه هاي فرهنگي دشمن شناساندن شخصيت ها و اسطوره هاي داخلي به جوانان و دادن الگوهاي درست به آن ها است.


منبع : شیرگاه نیوز
برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پاسخ به نظر دوشنبه 23 شهریور 1394 - 17:38
    عمران اصغری

    غریب شهرشهید دوربگردم شه نازنین رشید دوربگردم

    1 0
دیدگاه شما در مورد : بی مهری های مسئولان به ديپلمات شهيد سوادكوهی اين حادثه

بی مهری های مسئولان به ديپلمات شهيد سوادكوهی اين حادثه

  • پربازدیدترین ها