یکشنبه 03 تیر 1397 23:06:08

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 3006

تاریخ انتشار : 05/12/1392 - 09:27

اختصاصی/ مدیر کل ثبت احوال استان مازندران خبر داد:

صدور کارت ملی هوشمند برای 5000 مازندرانی

مدیر کل ثبت احوال استان مازندران اظهار داشت: تا کنون 5000 نفر در مازندران کارت هوشمند ملی دریافت کرده اند.

صدور کارت ملی هوشمند برای 5000 مازندرانی

به گزارش سوادکوه آنلاین، فرج‌الله ملکی صبح دیروز در مراسم افتتاح ایستگاه سامانه کارت ملی هوشمند در سوادکوه شمالی گفت: تا کنون 5000 نفر در مازندران کارت هوشمند ملی دریافت کرده اند.

وی همچنین اعلام کرد: مراحل اداری صدور کارت ملی هوشمند برای 14400 نفر در استان طی شده و به زودی این افراد می توانند کارت خود را دریافت کنند.

ملکی کارت ملی هوشمند را گامی در جهت رفاه مردم دانست و تاکید کرد: این کارت 7 خدمت مفید به مردم ارائه می دهد.

مدیر کل ثبت احوال استان مازندران بیان داشت: جمع شدن کارت های بانکی در یک کارت، تسهیل کار انتخابات، سلامت الکترونیک و عدم جعل پذیری این کارت از جمله فواید این کارت برای مردم است.

وی ابراز داشت: مردم می توانند با مراجعه به سایت ثبت احوال برای دریافت این کارت ثبت نام نمایند و در زمان مقرر برای دریافت کارت با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به ایستگاه سامانه کارت ملی هوشمند در هر شهرستان مراجعه کنند.

ملکی همچنین در بخش دیگری از سخنانش به انواع خدمات ثبت احوال اشاره کرد و اذعان داشت: امروز دیگر ثبت احوال از آن حالت سنتی خارج شده و تمام امورات آن مدرنیزه شده است.

مدیر کل ثبت احوال استان مازندران با بیان این مطلب خطر نشان کرد: یکی از کارهای خوبی که بعد از انقلاب انجام گرفت، بایگانی تمامی سندهای موجود در کشور است.

وی  با بیان اینکه پیش از این مردم مجبور بودند برای دریافت یک سند به شهر مربوطه مراجعه کنند، تصریح کرد: ثبت احوال با آرشیو کردن 120 میلیون سند در کشور ، 5 میلیون و 300 هزار سند در مازندران و 76 هزار سند در سوادکوه شمالی  باعث شد هر ایرانی بتواند در هر کجای کشور کارهای مربوط به اسناد را انجام دهد و این بزرگترین خدمت ثبت احوال به مردم بود .

ملکی اضافه کرد: جعل شناسنامه یکی از معضلات ما بود که با تغییر شناسنامه ها به شکل پاسپورت و رایانه ای شدن صدور آن این مشکل برطرف شد.دیدگاه شما در مورد : صدور کارت ملی هوشمند برای 5000 مازندرانی

صدور کارت ملی هوشمند برای 5000 مازندرانی

  • پربازدیدترین ها