سه شنبه 26 دی 1396 11:02:36

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 29983

تاریخ انتشار : 16/06/1394 - 20:40

به بهانه در پیش بودن انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی

سخنی با کاندیداهای انتخابات مجلس در مازندران

انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در اسفندماه سال جاری و حضور کاندیداهای متعدد در این عرصه اهمیت این موضوع و ضرورت پرداختن به آن را دو چندان ساخته است.

سخنی با کاندیداهای انتخابات مجلس در مازندران

سوادکوه- استان مازندران بعنوان یکی از استانهای مستعد در حوزه کشاورزی و صنایع تبدیلی وابسته، معادن و منابع طبیعی ،گردشگری و قرار گرفتن در مسیر سفرهای زیارتی به مشهد مقدس از جایگاه مهمی برخوردار است که متاسفانه علی رغم دارا بودن این ظرفیتها و پتانسیل ارزشمند سرمایه گذاری ، به دلایل مختلف مورد توجه قرار نگرفته است و امروز در زیر پوست سبز خود درد توسعه نیافتگی و محرومیت، تعطیلی واحدهای تولیدی، کاهش تولیدات کشاورزی، فقدان سرمایه گذاری در بخش توریسم و بیکاری جوانان را تحمل می کند در حالی که با توجه به وجود منابع و ظرفیتهای گفته شده یکی از استانهای پیشرو در توسعه اقتصادی، با حجم سرمایه گذاری بالا و کشاورزی رشد یافته تلقی می شد.

سئوال مردم شریف مازندران از نمایندگان و مدیران دستگاههای اجرائی و مسئولان ارشد استان این است که براستی چرا در الفبای توسعه و رشد اقتصادی مانده ایم؟؟؟

چگونه است که استانهای دیگر با یک پنجم ظرفیتها و منابع استان مازندران ، توانستند رتبه های بالای رشد اقتصادی و سرمایه گذاری را کسب کنند ؟ چگونه مدیران و نمایندگان استانهای دیگر توانستند با هم افزائی ، همدلی و هم اندیشی ضمن بهره گیری از پتانسیل های استانی، در جذب سرمایه های ملی و خارجی نیز توفیق حاصل نمایند؟

سالهاست که در انتخابات مختلف اعم از مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری ، نمایندگان و مدیران زیادی آمدند و رفتند اما استان مازندران بهره ای از شعارها و وعده های بعضا بی عمل و بی اثر آنها نداشته است . امروز مردم مازندران مطالبه گر حقوقی هستند که طی این سالها و سالهای گذشته از آنها دریغ شده است و دردمندانه به دنبال ناجی این وضع اسف بار هستند.

اینک که در آستانه انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی قرار داریم شایسته است افرادی پا در این عرصه بگذارند که پاسدار اعتماد مردم و عامل به وعده های داده شده باشند نه اینکه با رفتن به  پارلمان، شیرینی مرکز نشینی و رفاه طلبی آنها، باعث بر باد رفتن امید مردم مظلوم این سامان شود یا اینکه از همان بدو ورود به مجلس به دنبال سفرهای خارجی و رایزنی برای موقعیت اداری بعد از نمایندگی یا انتقال به دستگاه های نون و آب دار و یا عضویت در هیئت مدیره چندین شرکت و موسسه باشند؟!

و سخنی با مردم شریف استان مازندران؛ انتخابات پیش رو یکی دیگر از همان موقعیت هائی است که با انتخاب خود، در شکل گیری آن نقش دارید اینک دست شما برای تعیین سرنوشت سیاسی و اجتماعی باز هست در این فرصت باقی مانده با بررسی سوابق و برنامه های کاندیداها عرصه خدمت را به کسانی بسپارید که بیش از آنکه بخودشان بیاندیشند به مردم و مطالبات آنها فکر کنند. به افرادی اعتماد کنید که از جنس شما بوده و درک متقابل داشته باشند، طعم فقر و نداری و مشکلات را چشیده باشند دارای بینش ، دانش، تقوای در اخلاق و رفتار، پایبند به قانون و مقررات اجتماعی باشند. در چنین صورتی می توان امیدوار بود که استان مازندران در مدار واقعی توسعه و پیشرفت قرار می گیرد.

مشکل توسعه نیافتگی امروز مازندران معلول انتخاب نامطلوب گذشته است ! معلول حضور مدیران ناآشنا و نامأنوس با واژه توسعه است متاسفانه حق مردم مازندران طی این سالها متناسب با شأن و عزت شان ادا نشده است . امید داریم انتخابات پیش رو سرآغاز تحولات راهگشا و موجب توسعه و پیشرفت این خطه سرسبز شمال باشد. به امید آن روز.  

نویسنده : داوود عزتی
منبع : سوادکوه نیوز
دیدگاه شما در مورد : سخنی با کاندیداهای انتخابات مجلس در مازندران

سخنی با کاندیداهای انتخابات مجلس در مازندران